Заяву Франції про можливість відправлення військ в Україну прокоментував колишній заступник голови Служби безпеки України, генерал-майор запасу Віктор Ягун. На його думку, французькі і російські війська уже зустрічались на полі бою в інших частинах світу, тому це протистояння буде історичним.

«Це вихід на зовсім інший рівень. Ще два роки тому точилися дискусії про те, чи давати нам важке озброєння й артилерію, у підсумку говорили хіба що про патрони, боєприпаси та розвідувальні дрони. Про танки і системи Patriot на сторожі наших міст навіть не йшлося. Ми дуже швидко звикаємо до хорошого, чомусь усі забувають, чим ми воювали на початку повномасштабної війни, і яка ситуація зараз», — наголосив він в інтерв’ю українському медіа.

Також Віктор Ягун підкреслив, що в Україні закінчується радянська техніка: «Можливо, це не дуже позитивно, але ми вичерпали всі запаси такої техніки з Європи та низки інших країн. Цікаво, як розвиток ситуації в цьому питанні виглядатиме через рік».

«Французькі війська вже зіткнулися з росіянами в Африці, геополітичні наслідки вже є. Але зіткнення на європейському театрі війни — це інша справа. Рівень взаємовідносин Росії та Франції і санкції щодо РФ стануть зовсім іншими. Реакція на потенційну загибель на полі бою невеликого французького підрозділу серйозно відрізнятиметься, — підсумував Ягун, відповідаючи на запитання про ймовірність зіткнення французьких і російських частин на полі бою.

В будь-якому разі лише розмови про відправку французьких військ негативно впливають на Кремль, адже там розуміють, що протистояти таким силам Росії не вдасться.