За інформацією джерел “Страны” у фракції «Слуги народу» є ймовірність, що Рада збереться на позачергове засідання, щоб обговорити питання звільнення директора НАБУ Артема Ситника, пише телеграм-канал “Политика Страны”.

“Уже є підписні листи в залі”, – повідомило джерело.

Він не уточнив за якою процедурою хочуть звільняти Ситника.

Але не виключено, що мова йде про прийняття поданого Кабміном законопроекту про НАБУ, який передбачає автоматичне звільнення глави НАБУ.

Уже згодом цей інсайд підтвердив керівник громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.

За його словами, ініціатором позачергової сесії є нардеп від фракції «Слуга народу» Артем Дмитрук. Саме цей парламентарій отримав у глави парламенту Дмитра Разумкова підписні листи.

Шабунін додав, що 3 березня у Ситника запланована зустріч з главою Європейської Ради Шарлем Мішелем, а вже 4 березня Рада може зібратися для звільнення глави НАБУ.

«Робити таке під час візиту в Україну президента Європейської Ради – це свідомо руйнувати відносини України з ЄС», – вважає Шабунін.

Нагадаємо, 16 вересня Конституційний суд визнав незаконним указ президента про призначення Артема Ситника на посаду директора НАБУ і ряд положень закону про бюро. Після цього КСУ зобов’язав парламент зробити законодавство відповідним цьому рішенню. 26 листопада уряд схвалив законопроект, який зберігає за Артемом Ситником посаду директора НАБУ, а також дає парламенту можливість звільняти керівника бюро. Міністр юстиції Денис малюська, втім, заявив, що і після вступу в силу рішення КСУ Ситник залишається законним директором НАБУ і відомство продовжить повноцінно працювати і виконувати свої функції.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.