Сергій Гармаш припускає, що президент США скоріш за все не приєднається до засідань “нормандської четвірки”. Ба більше, розмови про це поки навіть не ведуться.

Представник окремих районів Донецької області в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш переконаний, що це вже фантастична ідея.

Для того, щоб нові учасники змогли приєднатися до переговорного процесу, неоюхідно отримати згоду на уе від усіх учасників.

“Про те, що Америка увійде в нормандський формат і Байден сяде за стіл переговорів, взагалі не йдеться”, – наголосив Гармаш.

Щоправда, політик допустив приєднання американського зовнішньополітичного радника президента США або ж офіційного спостерігача. За словами Гармаша, під тиском західних партнерів Росія може піти на такий крок.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський у грудні 2020 року виступив за приєднання Байдена до нормандського формату. За словами очільника України, участь США посилила б перемовини.

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак також наголосив, що долучення США позитивно вплине на вирішення ситуації з Донбасом.

Однак міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтверджував, що про приєднання Штатів наразі не мовиться.

Глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук вважає США, що США необхідні у нормандському форматі, адже саме це змусить Росію йти на поступки.