Президент України Володимир Зеленський узяв участь у панельній дискусії, яку організувала Мюнхенська безпекова конференція. Під час заходу показали відеозвернення глави Української держави до кандидатів у канцлери Німеччини, повідомив сайт президента.

Зеленський зазначив, що вибори в Бундестаг мають велике значення для України. Він розповів, що біля українського кордону залишається щонайменше 100 тис. російських військових і поставив кілька запитань кандидатам на пост канцлера Німеччини.

Вони стосуються євроінтеграції України та вступу до НАТО, гарантій безпеки країни, будівництва “Північного потоку – 2”. Також Зеленський відреагував на ініціативу Німеччини і Франції запросити на саміт ЄС президента РФ Володимира Путіна, якої не підтримала практично половина лідерів Євросоюзу, і в підсумку її відхилили.

“Як ви гадаєте, анексія Росією Криму та війна на сході України, понад 14 тис. загиблих у війні на Донбасі та півтора мільйона людей, які змушені покинути власні домівки, – усе це є достатніми причинами, щоб не розглядати всерйоз ідею відновлення самітів ЄС – Росія до відновлення територіальної цілісності України?” – запитав він.

Участь у дискусії взяли голова Християнсько-демократичного союзу, прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія Армін Лашет, віцеканцлер – федеральний міністр фінансів Німеччини (Соціал-демократична партія Німеччини) Олаф Шольц і співголова партії “Союз 90/Зелені” Анналена Бербок, повідомили в ОПУ.

Про їхні відповіді Офіс президента не інформує.

Вибори в Бундестаг відбудуться 26 вересня.

Також Володимир Зеленський привітав молодь зі святом – Днем молоді.

Відповідний допис він розмістив в Інстаграмі.

“Ви впевнено рухаєтесь до своєї мети й легко долаєте будь-які труднощі. Нехай так буде завжди! Ви – надія і майбутнє нашої країни. Зі святом! З Днем молоді!” – написав Зеленський.

Він підкреслив, що українська молодь є вільною, амбітною та розумною.