Американський есмінець Donald Cook ввійшов у Чорне море.

Про це йдеться у публікації в Facebook головного редактора видання BlackSeaNews Андрія Клименка.

«Моніторингова група “Майдану закордонних справ”, “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” та редакції BlackSeaNews повідомляє: Ракетний есмінець 6 флоту США USS Donald Cook  увійшов в Чорне море з Босфору близько 19:50 за Києвом 19 січня 2019 року», – написав Клименко.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Згідно з повідомленням прес-служби командування 6-го флоту ВМС США, американські військово-морські сили продовжують стежити за ситуацією у Чорному морі. Для цього туди направлений есмінець USS Donald Cook. 

Серед його завдань – відстеження ситуації з безпекою в регіоні.

За словами командира есмінця Метью Пауелла, «ВМС США продовжують надавати підтримку союзникам і партнерам спільних регіональних інтересах для забезпечення стабільності на морі».

Про наближення американського судна повідомив й український посол в США Валерій Чалий. Дипломат зазначив, що есмінець Donald Cook проходить Чорноморські протоки в Чорне море. 

«Не завадить», – додав Чалий.

Відзначимо, що на тлі загострення відносин між Україною і Росією на морі, недавно ще один корабель НАТО увійшов у Чорне море.

«Захід USS Fort McHenry до Чорного моря підтверджує наше спільне прагнення до безпеки в цьому басейні, зміцнює зв’язки з нашими союзниками і партнерами в регіоні», — сказала віце-адмірал Ліза Франкетті, командувач Шостого флоту США. — Наші рутинні операції в Чорному морі демонструють одночасно гнучкість та можливості Шостого флоту».

Крім того, Військово-морський флот США звернувся до Державного департаменту США з проханням повідомити турецьким властям про можливість проходу американського військового корабля до Чорного моря через протоки Босфор і Дарданелли.

Обов’язок такого повідомлення зазначений в положеннях Конвенції Монтре від 1936 року. Вона передбачає, що легкі військові кораблі та допоміжні підрозділи третіх країн можуть вільно проходити через Босфор і Дарданелли за умови, що турецькі власті будуть попереджені принаймні за 15 днів до запланованої дати проходження судна.