Журналіст Дмитро Гордон заявив, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков є важливою персоною, яка, непомітно для всіх, бере активну участь у політичній гонці. 

Експерт нагадав, що головним завданням Міністерства внутрішніх справ на майбутніх президентських виборах є забезпечення законності виборчого процесу. 

Отже, від роботи Арсена Авакова залежить багато чого. 

Тому для кандидатів вкрай важливо, кого вирішить підтримати міністр внутрішніх справ. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Це навіть може визначити результати майбутньої політичної гонки. 

При цьому Дмитро Гордон відмовився розповідати, чи знає він про те, з ким на даний момент Арсен Аваков веде переговори щодо взаємодії. 

Разом з тим, з інших джерел стало відомо, що недавно колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк домовився з лідером політичної сили "Батьківщина" Юлією Тимошенко про те, що в разі її перемоги на виборах Арсен Аваков зможе залишитися на займаній ним посаді. 

Таку інформацію громадськості представили журналісти Telegram-каналу The Newsroom Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова.

Яквідомо, на цьому посту він перебуває з 2014 року. 

Сам же Аваков заявив, що під час виборчого процесу монополія на силу буде належати винятково державним силовим органам. 

"Жодних цивільних груп, тітушок, "національних дружин", патріотичних активістів тощо! Усе це дуже жорстко припинятимуть, я заздалегідь попереджаю", – зазначив міністр.

Крім того, У МВС створено спеціальну робочу групу для моніторингу законності виборчого процесу і роботи зі зверненнями громадян та громадських організацій, а також повідомленнями в ЗМІ і соцмережах.

У цій групі задіяні штатні працівники міністерства, роботу яких координують радники міністра: Іван Стойко, Володимир Філенко, Іван Варченко, Михайло Апостол – дуже досвідчені і компетентні фахівці в питаннях проведення виборів, в момент проведення виборів принципово аполітичні і неупереджені щодо будь-якого кандидата,– написав міністр.

"Принцип, який ми маємо намір реалізувати в рамках цієї системи: Ви звертаєтеся із заявою про порушення виборчого процесу – ми перевіряємо. Якщо є порушення – є реакція правоохоронних органів і ЦВК", – заявив Аваков.