Російські війська зміцнюють тили у Луганській області, а також будують оборонні рубежі у Запорізькій області та Криму. Водночас ЗСУ продовжують контрнаступальні дії на заході Луганщини та продовжують героїчно тримати Бахмут.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Російські війська зміцнили тилові райони Луганської області та спробували повернути втрачені позиції під час продовження контрнаступних дій українських військ на лінії Сватово-Кремінна 18 листопада. У Генштабі України зазначили, що російські війська, що відступили з Херсонської області, перейшли під Новоайдар Луганської області.

Українські військові джерела також повідомили, що українські війська відбили атаки на Новоселівське та Стельмахівк. Російські джерела стверджують, що українські війська атакували у цьому районі у напрямку Куземівки. На відео з геолокацією видно, як український десант знищує російський зенітно-ракетний комплекс ТОР-М2 у Дачному.

Також  російські війська продовжували обмежені наземні наступи поблизу Бахмута та Авдіївки та на заході Донецької області. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили наземні штурми на північний схід від Бахмута поблизу Спірного та Білогорівки та на південь від Бахмута поблизу Досвідного.

Заступник міністра внутрішніх справ так званої «ЛНР» Віталій Кисельов заявив, що сили ПВК «Вагнера» зазнали потужної контратаки українських військ на південно-східній околиці Бахмута та поблизу Досвідченого.

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили наземні атаки на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Водяного та південно-західніше міста Донецька в районі Новомихайлівки.

Геолокаційні кадри, опубліковані 17 листопада, показують, що російські війська досягли незначних успіхів, просуваючись на захід у напрямку Першотравневого. Російське МО стверджувало, що їхні війська відбили наземні атаки на схід від Вугледара біля Сладкого, Володимирівки та Павлівки.

18 листопада російські війська продовжували вести оборонні дії на лівому березі Дніпра у Херсонській області. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що російські війська продовжують облаштовувати оборонні рубежі та поповнювати свої сили на сході Херсонської області.

Російські війська продовжують відступати від східного берега річки Дніпро, примусово переселяючи мирних жителів із Новокиївки та транспортуючи медичне обладнання з Нової Каховки до Криму. Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжували завдавати ударів по районах правого берега Дніпра, включаючи Херсон, Чорнобаївку, Антонівку та Берислав.

Українські війська продовжували завдавати ударів по російських військових засобах та районах зосередження на південь від Дніпра. Генштаб повідомив, що українські удари в попередні дні вбили понад 50 російських військових у Скадовську та знищили боєприпаси у Чаплинці. Південне оперативне командування ЗСУ заявило, що українські удари знищили військові кошти вздовж східного берега річки, зокрема, у Новій Каховці, Голій Пристані та Олешках.

Російські окупаційні чиновники та військове керівництво, здається, дедалі більше переймаються наступними українськими контрнаступними операціями на півдні України. У Генштабі України заявили, що російські війська накопичують інженерну техніку для будівництва оборонних рубежів у Михайлівському районі Запорізької області та використовують виробничі підприємства Запорізької області для будівництва більшої кількості оборонних споруд.

Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов заявив, що російські чиновники не готуються до зимового затишшя в бойових діях у Запорізькій області. А голова окупаційного режиму Криму Сергій Аксьонов оголосив, що російські війська будують оборонні лінії на півночі Криму.

Також ISW повідомляють, що Росія продовжує стикатися з дуже низьким моральним духом і поганою дисципліною серед своїх сил на тлі внутрішньої реакції, що триває, на часткову мобілізацію. А російська окупаційна влада продовжує примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

Окрім цього, російсько-окупаційні органи та війська продовжили посилення фільтраційних заходів на окупованих Росією територіях в Україні. Наприклад, центр «Український Опір» повідомив, що окупанти евакуювали підозрюваних у проукраїнській діяльності місцевих жителів у Михайлівці та відправили їх до Тимошівки Запорізької області за допомогою місцевих колаборантів.