Збройні сили вже навесні 2023-го вийдуть на узбережжя Азовського моря. Що більше – до кінця літа українські захисники звільнять анексований Крим.

Про це розповів військовий експерт Роман Світан у коментарі РБК-Україна. 

За його словами, до квітня росіяни намагатимуться тиснути на Донецькому та Луганському фронтах. Коли співвідношення сил вирівнюється, коли кількість російських сил і коштів приблизно дорівнює нашому, то фронт стабілізується. 

“В цей час українські війська виходитимуть до Азовського узбережжя. Тобто десь на початку березня-кінці лютого, залежно від погоди. Погода сильно впливає на прийняття рішень, оскільки важка техніка в’язне у розмитому ґрунті. після виходу на Азовське узбережжя ми розріжемо сухопутний коридор у Крим. Після цього утримуватимемо росіян на тій лінії фронту, яка буде в районі Донбасу, а в цей час паралельно зачищатимемо Запорізьку, Херсонську області і заходитимемо в Крим”, – висловився Світан. 

За його словами, лише після повного зачистки півострова від росіян можна буде знову зайнятися Донбасом. Експерт вважає, що питання з Донбасом вирішуватиметься вже восени. 

“Десь до осені далі займатимемося Донбасом, виходячи з тих сил і коштів, які будуть у нас і росіян. Буде складно, але багато залежить від того, яку номенклатуру і у якій кількості нам передасть Захід. Чим більше вони нам передадуть, тим легше та швидше ми звільнимо Донбас”, – переконаний Роман Світан. 

Водночас, колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що до осені Росія може почати розуміти, що їй не вдасться досягти тотальної перемоги у війні. 
 
За його словами, незабаром РФ зробить спробу великого наступу, але зазнає невдачі. Потім у контрнаступ підуть українські сили. Раніше йому здавалося, що перемогою для України не буде повна окупація Росією. Однак тепер йому здається, що Київ може повернути під свій контроль захоплені території. Це саме стосується й півострова Крим. 

“І вони (українці, ред.) особливо сповнені рішучості спробувати повернути Крим. Статус Криму до 2014 року означав півострів як автономію у складі України. Я думаю, що українці хотіли б повернути його як автономну область”, — сказав Волкер. 

Він зазначив, що армія Росії має великі проблеми з підготовкою нових солдатів, а також брак техніки. Це також негативне впливає на моральний дух росіян. 

В той же час колишній генеральний директор Служби зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран заявив, що війна не закінчиться поступками України на користь РФ. 

“Україна не має іншого вибору, окрім як вийти переможцем”, — сказав він. 

За його словами, подальший успіх українських сил є реальною перспективою, якщо вони збережуть високий моральний дух, а захід продовжить нарощувати військову допомогу. 

“Україна не може вважатися вільною, поки всі окуповані території, включаючи Крим, не повернуто”, — сказав він. 

Марран закликає всі західні компанії перестати працювати у Росії. За його словами, розірвати всі зв’язки з РФ мають всі від великих брендів одягу до виробників шоколадних батончиків. 

“На початку війни були обіцянки та заклики до перехідного періоду, щоб закрити підприємства в Росії. Мені здається, що більшість цих обіцянок зараз забута, і звичайні росіяни не бачать впливу війни на повсякденне життя. Це має змінитися”, — сказав експерт.