За останній тиждень в нижній течії Дніпра спостерігається пожвавлення маломасштабних бойових дій, що створює нові додаткові проблеми для окупантів.

Про це повідомляє британська розвідка.

Зазначається, що окрім розширення плацдарму, створеного українськими силами біля зруйнованого Антонівського мосту ще в червні, зараз українські війська влаштовують часті рейди на окупований берег та працюють над створенням невеликих плацдармів у нових місцях.

Крім того, в гирлі Дніпра продовжується активна боротьба за контроль над невеликими островами.

“Російське командування стоїть перед дилемою: зміцнювати цей напрямок чи розгортати війська в районах основних контрнаступальних операцій України, далі на схід”, – констатують в британській розвідці.

Варто підкреслити, що судячи з інформації з неофіційних джерел, Сили оборони успішно форсували Дніпро на кількох ділянках і могли зайняти низку плацдармів на лівому березі річки в Херсонській області.

Про це заявив екс-заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“Фактично це черговий крок наступу. Херсонський напрямок для нас був перспективним щодо вирішення цих завдань, і саме тому, що він був для нас дуже важливим, ворог підірвав греблю Каховської ГЕС. Тому якийсь час наступ на цій ділянці фронту був неможливим. Нині ж природні умови змінилися. В останній місяць літа ґрунт підсох. І ці природні чинники сприяють вирішенню питань наступального характеру. З точки зору оперативної, якщо не сказати стратегічної, цей напрямок теж цікавий”, – заявив Романенко.

За його словами, це не новий елемент наступу, а продовження. Бо за інформацією, яка почала подаватись, у напрямку від Антонівського мосту на Олешки є лівобережний плацдарм ЗСУ. Пізніше почала з’являтись інформація щодо того, що наші з’являються на островах. Західні джерела стверджують, що наші з’явилися й у Голій Пристані.

“На мій погляд, це явні ознаки того, що ситуацію було оцінено як сприятливу, і Сили оборони України роблять чергові кроки до того, щоб нарощувати плацдарми на лівому березі і, можливо, реалізовувати глибшу перспективу дій наступального характеру на цьому напрямі”, – зазначив він.

Також експерт прокоментував прогнози про те, що українські Сили оборони у перспективі найближчих місяців можуть вийти до Азовського моря чи Кримського перешийка.  За словами Романенка, не треба розставляти такі пріоритети. Рішення про пріоритетність напряму необхідно приймати там, де краще виходитиме.

“Необхідно діяти на трьох напрямках – Мелітопольський, Бердянський, Херсонський. Там, де будуть кращі перспективи та можливості, і коли надійдуть нові ресурси, які вже узгоджені з нашими союзниками – з бронетехніки, снарядів, машин розмінування – діяти як мінімум на двох напрямках. Подивитися, де виходитиме краще, і ввести туди спочатку оперативні резерви, а потім, можливо, і стратегічні”, – додав він.

Нагадаємо, як повідомляла заступник міністра оборони України Ганна Маляр, росіяни зараз роблять свою ставку на схід, тому що для них мета – вийти на кордони Донецької та Луганської області. Водночас у ЗСУ основні напрямки наступу – це південь.

Маляр повідомила, що на півдні наші Сили оборони продовжують наполегливо здійснювати наступальні дії, пробираючись крізь дуже серйозний опір ворога – суцільні артилерійські обстріли, мінування.