На фоні загального занепокоєння світової спільноти ймовірністю застосування Росією ядерної зброї, з різних сторін лунало багато заяв.

Зокрема нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про те, що застосування російським диктатором Володимиром Путіним ядерної зброї проти України є “червною лінією”, яку не можна переходити. 

Про це канцлер ФРН сказав під час виступу на з’їзді партії СДПН у Берліні. 

Як зазначив Шольц, наразі на міжнародному рівні залишається занепокоєння, що Росія може застосувати ядерну зброю проти України. 

“Не дозволено, це неприйнятно використовувати ядерну зброю в цьому конфлікті. Ми закликаємо Росію чітко заявити, що вона цього робити не буде. Це буде межа, яку не можна переходити”, – заявив він. 

Крім того, німецький лідер зазначив, що під час свого візиту до Китаю, який відбувся напередодні, президент КНР Сі Цзіньпін також заявив, що ядерні погрози РФ безвідповідальні та дуже небезпечні. 

Як пише інформаційне агентство, Шольца багато хто критикує за те, що він здійснив візит до Пекіна. У свою чергу глава уряду ФРН відреагував на це, пояснивши, що він їздив переконати голову КНР виступити проти застосування ядерної зброї під час війни в Україні. За його словами, це було достатньою причиною для поїздки. 
 
Водночас, відколи головний представник РФ Володимир Путін посили свої погрози щодо використання ядерної зброї, у США та інших країнах пильно стежать за ситуацією та прогнозують ризики зі сторони країни-агресорки. Зокрема нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю турецькому телеканалу заявив, що ризик застосування Росією ядерної зброї в Україні залишається низьким, хоча Росія поводиться безвідповідально і необачно. 

При цьому він зазначив, що президент РФ Володимир Путін недооцінив підтримку України з боку НАТО і єдність Альянсу, зробивши великі стратегічні помилки. 

“Ризик застосування Росією ядерної зброї в Україні є низьким, але наслідки будуть величезними, тому ми ставимося до цього дуже серйозно”, – зазначив Столтенберг. 

“Ядерна зброя змінить характер конфлікту. У ядерній війні не буде переможців. Ми чітко даємо це повідомлення”, – заявив Столтенберг, додавши, що ядерна позиція Росії залишається незмінною. 

“Важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Якщо Путін переможе, то це буде катастрофа не тільки для України. Якщо Росія здобуде перемогу в Україні, постраждає весь світ. Для всіх нас важливо, щоб перемогла Україна, а не Путін”, – сказав генсек НАТО. 

Та якщо все ж розглядати варіант застосування РФ ядерної зброї, то наслідки для країни-агресорки будуть вкрай невтішні. Політолог Андрій Піонтковський переконаний, що НАТО розпочне війну проти РФ, якщо Путін наважиться на такий крок. 

“У Москві зрозуміли, що ядерний шантаж не працює, що у відповідь на ядерний удар і Путіна вб’ють, і сили НАТО безпосередньо самі вступлять у військове зіткнення з Росією. І вони знайшли зараз такий вузький коридор можливостей –  конвенційної атаки на інфраструктуру України, з метою змусити Україну чи Захід укласти перемир’я, яке по суті закріпить всі територіальні загарбання. Але Путін припустився помилки. Український народ ніколи на це не погодиться”, – сказав Піонтковський. 

Водночас він підкреслив важливість того, що Захід відмовляється йти на перемовини з Кремлем. 

“Велика сімка прийняла план України щодо закінчення війни – це повна перемога, гарантія безпеки, репарації Росії та покарання воєнних злочинців. Це офіційний ультиматум Великої сімки путінському режиму”, – наголошує політолог.