Українські Збройні сили мають потенціал для проведення наступальних операцій. Вони плануються і це може бути щось несподіване.

Про це в телеефірі розповів військовий оглядач із Ізраїлю Давід Шарп, прокоментувавши можливі наступи ЗСУ.
За його словами, військова наука говорить про те, що наступати треба там, де противник найменше очікує.

“Відповідно, всі сьогоднішні розклади на Мелітополь, на Токмак та інші напрямки, коли про це заявляєш з боку, не знаючи всіх планів – це дещо необачно”, – зауважив він.

Прогноз американського генерала Бена Ходжеса про те, що Крим може бути повернений до літа 2023 року, він вважає передчасним. Тому що навіть Херсон Україні дався дуже непросто. Тоді як російська армія змогла відступити більш менш упорядковано і збільшилася кількісно, вивівши війська з Херсона. Росія скоротила лінію фронту і може наситити свої бойові склади.

“Українська армія стикається з різними об’єктивними складнощами, я нагадаю, що Україні так і не поставили сучасну авіацію. Так, є величезні здобутки українського ППО, є невелика пілотована авіація, але це не той фактор, який відіграє серйозну роль у наступальних операціях. Тому я волію не заглядати так далеко… Тому говорити про літо та про Крим зараз дуже рано”, – наголосив він.

Не виключені і політичні зміни в Росії, які можуть повернути війну в інший бік чи призвести до завершення.

Тоді як в осяжній перспективі наступна операція можлива на Запоріжжі та Луганщині.

“Припустимо, що можливий удар української армії в район Токмака, і навіть у напрямку Сватово-Кремінної теж є потенціал для наступу”, – додав Давід Шарп.