Андрій Єрмак повідомив під час форуму “Ялтинська європейська стратегія”, що Росія вже почала використовувати “Північний потік-2” як зброю проти України. Саме тому наша держава очікує від міжнародних партнерів реальних дій для стримування країни-агресора.

Вже сьогодні можна говорити про те, що Росія почала використовувати “Північний потік-2” як зброю проти України,– сказав чиновник.

Андрій Єрмак зазначив, що Україна має усвідомлювати всі ризики. Як відомо, 10 вересня, за даними біржі IC Future, у ході торгів ціна жовтневого ф’ючерса на газ на індекс TTF перевищила 700 доларів за тисячу кубометрів, на максимумі досягнувши 57,25 євро за мегават на годину.

Я недаремно навів ціни – це вже відбувається. Тому дії, про які ми говорили в Вашингтоні, дії, про які говорила Меркель, коли була у Києві. Сьогодні повинні вже перейти від слів до реальних справ і дій,– додав він.

До того ж Андрій Єрмак заявив, що Україна має намір винести на порядок денний перемовин у нормандському форматі питання запуску скандального газогону “Північний потік-2”.

Андрій Єрмак наголосив, що вже декілька разів говорив на цю тему з європейськими колегами по нормандського формату.

Ми вважаємо абсолютно логічним додати до таких важливих питань як припинення вогню, загальне врегулювання конфлікту, розгляд і цих питань. Тому що продовження транзиту газу є серйозним запобіжником масштабній агресії Росії проти України,– продовжив очільник ОП.

Він закликав міжнародну спільноту підтримати Україну в прагненні долучити питання “Північного потоку-2” до розгляду в нормандському форматі. Водночас у Державному департаменті заявили, що США продовжуватимуть працювати над стримуванням політичного впливу “Північного потоку-2”.

Телеграм-канал Таємниці депутата пише, що Єрмак чітко заявив на Ялтинському форумі, що питання «Північного потоку-2» потрібно розглядати в Нормандському форматі. Про це теж говорив Зеленський з Байденом. Київ і Вашингтон не будуть спускати вигідну для Росії й Німеччини тему газопроводу. Він залишається загрозою для безпеки.