Наші війська просуваються за двома основними напрямками: через село Старомайорське на сході — до тимчасово окупованого Бердянська і далі — на захід до Мелітополя.

У бік Урожайного, південніше і південно-східніше від Старомайорського, котре вже звільнено, ЗСУ мали частковий успіх. Там вони закріплюються на досягнутих рубежах. Про це в ефірі одного українського телеканалу розповів військовий оглядач Денис Попович.

“Якщо говорити про просування, охоплення двох населених пунктів — Урожайне і Старомайорське (Донецька область), то передбачалося, що воно одразу ж впаде після звільнення Старомайорського. Але противник тримається за нього зубами. І це не метафора. Вони кидають туди всі можливі сили для того, щоб утримати”, — зазначив Попович.

Більше того, ЗСУ  мали частковий успіх у районі села Роботине Запорізької області і на Мелітопольському напрямку.

“Також відбувається його охоплення. І зараз обидва ці населені пункти перебувають у напівоточенні. Але поки що немає підтвердження Генерального штабу ЗСУ про контроль цих населених пунктів. Проте різні джерела вказують на те, що щонайменше українські війська вже перебувають усередині цих сіл”, — уточнив оглядач.

За словами Поповича, після Роботиного вже йде Новопокровське, а далі — Токмак. Ці населені пункти розділяють буквально кілометрів 20.

“За Токмаком — практично степ, який вкрай важко обороняти, і там уже можна йти і на Мелітополь, і на Бердянськ. Від Токмака до Бердянська — приблизно 100 кілометрів, до Мелітополя — приблизно така ж відстань. Потрібно буде дивитися, куди рушать наші війська, коли до цього ситуація дійде”, — пояснив гість ефіру.

Що стосується Урожайного, каже він, що там далі вже пролягає основна лінія оборони російських окупантів, яку нашим військовим треба буде пройти.

Експерт акцентував: є тенденція до розвитку, до успіху, але в оперативному значенні говорити про прорив поки ще зарано. Проте, варто розуміти, що це тільки питання часу.