Група народних депутатів з фракції “Слуга народу” висловились щодо ситуації в Білорусі. Депутати назвали вибори президента країни сфальсифікованими і закликали Олександра Лукашенка не вдаватися до жорсткого придушення протестів.

Депутати президентської партії застерегли Олександра Лукашенка від звернення за допомогою до Росії, як свого часу діяв український президент-втікач Віктор Янукович. Відповідну заяву оприлюднив нардеп від “Слуги народу” Богдан Яременко на своїй фейсбук-сторінці.

Нардепи вимагають призупинити усі форми політичного діалогу на вищому рівні з владою Білорусі.

Також вони закликають заборонити в’їзд, перебування і транзит територією України для Лукашенка, членів білоруського уряду (за деякими винятками), членів ЦВК, інших посадових осіб, причетних до фальсифікації результатів президентських виборів та кампанії масового порушення прав людини.

У заяві також пропонується погодити з міжнародними партнерами перенесення діяльності Тристоронньої контактної групи, усіх її органів, груп та підгруп з території Білорусі до іншої держави.

Депутати вимагають від Кабінету Міністрів не допустити експорт до Білорусі спецзасобів, які можна використовувати для придушення протестів.

Заяву наразі підписали депуати:

Ліза Богуцька,
Тетяна Циба,
Богдан Яременко,
Ганна Бондар,
Ігор Василів,
Дмитро Гурін,
Євген Петруняк,
Вікторія Подгорна,
Іван Юнаков,
Віталій Безгін,
Лада Булах,
Ліза Ясько.

#уходи!

Заява
про події в Білорусі

Ми, народні депутати України, члени парламентської фракції політичної партії “Слуга…

Опубликовано Богданом Яременко Воскресенье, 16 августа 2020 г.