Україна веде переговори з США з приводу нових поставок летального зброї, заявив 17 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін в Канаді.

"Ми обговорюємо ще одні поставки оборонного озброєння", – заявив Клімкін, при цьому відмовився уточнювати деталі.

За словами міністра закордонних справ України, російські війська "практично постійно" присутні на Донбасі, при цьому озброєння, що поставляються США в Україні, досить ефективні.

"Ці дискусії тривають постійно, оскільки Javelin важливі психологічно … Ми помітили, що росіяни відвели свої танки вглиб окупованих територій, і вони побоюються … що це протитанкова зброя може бути використана в разі російської провокації", – зазначив міністр.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Україна з початку військової агресії Росії навесні 2014 року вела переговори з США про постачання летального зброї. До останнього часу Вашингтон постачав Київ тільки нелетальної допомогою (в тому числі броньованими автомобілями Humvee, безпілотниками RQ-11B Raven і контрбатарейна радарами) і допомагав у підготовці українських військових.

1 березня 2018 року Державний департамент США прийняв рішення про продаж Javelin Україні. 30 квітня в американському відомстві заявили, що протитанкові ракетні комплекси вже доставили в Україну.

22 травня в Україні вперше випробували Javelin. Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов заявляв, що зброя успішно вразила всі цілі.