У Верховній Раді зареєстрували кілька законопроєктів щодо заборони українським політикам мати офіційні контакти або проводити сепаратні перемовини з представниками Росії.

Спікер парламенту Дмитро Разумков зауважив, що вони стосуються не безпосередньо нардепів, а всіх посадовців. Щоправда, за його словами, найближчим часом чекати на ухвалення таких законів не слід.

Разумков про заборону політикам спілкуватися з представниками РФ

Як підкреслив Разумков у коментарі Укрінформу, заборона спілкування з представниками РФ має гарний вигляд лише в медійному плані. А ось у безпосередній імплементації це буде важко зробити.

“Тому що і на рівні ТКГ, і нормандського формату, інших перемовин, це гальмуватиме процеси. Наскільки я знаю, станом на сьогодні ці питання не розглядали комітети, тому вони – не готові до розгляду в сесійній залі. І я не думаю, що вони з’являться найближчим часом”,– зазначив голова Верховної Ради.

За його словами, наразі на порядку денному в парламенті стоїть багато питань, які мають першочерговий характер. І це точно не вищезазначені проєкти законів.

Зауважимо, що досить часто Росію відвідують представники ОПЗЖ. Зокрема, нещодавно один із лідерів цієї політсили Віктор Медведчук мав розмову з господарем Кремля Володимиром Путіним. Крім того, як переконує так званий “опозиціонер”, він зробив щеплення російською вакциною від коронавірусу.

Також Дмитро Разумков прокоментував місцеві вибори 25 жовтня. Він вважає, що Україна рухається в правильному напрямку, однак є певні проблеми. Зокрема, мовиться про дуже низьку явку.

Про децентралізацію

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що реформа децентралізації в Україні просувається. І важливим її етапом були місцеві вибори, що пройшли 25 жовтня.

“Це є однією з ключових, віхових, реперних точок, через які проходитиме реформа децентралізації. Тому що саме цій новообраній місцевій владі передаватимуться великий обсяг повноважень, великий обсяг відповідальності, але паралельно зі цим додаткові фінансові ресурси, які можна буде використати на користь громад”,– зауважив він.

За його словами, ключовим питанням залишається фаховий і принциповий підхід тих чи інших органів місцевого самоврядування.

“Якщо ми отримаємо патріотично налаштовані – я маю на увазі до своїх територій, – чесні та професійні ради, керівництво рад, ми отримаємо там гарні приклади досягнень, які ми вже бачимо. Можливості збільшилися в рази”, – підкреслив очільник парламенту.

Щоправда, додає Разумков, залишаються питання, пов’язані з районними радами, багато аспектів, з якими ще треба працювати, доробляти. Однак, він – упевнений, що Україна рухається в правильному напрямку.