Сили оборони та силові структури України не виключають, що армія Білорусі у певний момент може вторгнутися до України для підтримки дій окупаційних російських військ. При цьому, українська влада радить білорусам, яких можуть втягнути у цей конфлікт навчатися не стрільбі, а наданню допомоги та здачі в полон. 

Про це написав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. 

«Слабоумство і відвага по-лукашенківськи: розпочати навчання із «захоплення чужих територій». Для більшої користі наші хлопці з Волині радять російським та білоруським військовим інші напрями навчань: невідкладна медична допомога, ефективна здача в полон, курси акторської гри («ми просто заблукали»)», — написав він. 

Водночас, як розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, на кордоні з Білоруссю останнім часом не відбулося суттєвих змін.  

«Підрозділи Збройних сил Республіки Білорусь, як і раніше, посилюють прикриття напрямку свого кордону з нашою країною. Ні в чисельній кількості, ні в характері їхніх дій ми не наголошуємо на змінах. Однак, як і кордон з Росією в межах Чернігівської та Сумської областей, так і кордон з Молдовою на Придністровському сегменті та кордони з Білоруссю приділяється велика увага, і проводяться всі необхідні заходи для того, щоб зміцнити цей напрямок і не допустити будь-якого нарощування ескалації на цьому напрямі», – наголосив Демченко.  

Також він сказав, що поточні певні рухи на кордоні з боку Білорусі є шантажем.   

«Але зазначу, що Сили оборони України, жодне відомство та міністерство не виключають зараз і не виключали ніколи раніше те, що Збройні Сили Республіки Білорусь можуть приєднатися до війни, яку розв’язала Росія проти нашої країни, і в якийсь момент, коли це буде вигідно ворогові, здійснити спробу вторгнення. Тому ще раз наголошую, що робляться максимально всі необхідні кроки, щоб відслідковувати ситуацію як по лінії кордону, так і зміцнити лінію оборони безпосередньо поряд із кордоном, і у прикордонних», – сказав Демченко.