Росія стягує до Криму комплекси РЕБ “Поле-21”

Дані комплекси можуть застосовуватися для протидії високоточним боєприпасам зі супутниковою навігацією, зазначив оглядач.

У тимчасово окупованому Росією Криму все частіше стали помічати комплекси Р-340 РП радіоелектронної боротьби (вони ж “Поле-21”), призначені для придушення супутникового зв’язку.

Як пояснив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко, дані комплекси можуть застосовуватися для протидії високоточним боєприпасам із супутниковою навігацією.

“Передавачі даної РЕБ так само монтуються на елементах цивільної комунікаційної інфраструктури і використовують електричне живлення з громадянської мережі. Площа охоплення такого комплексу 1-в середньому 1,5 квадратних кілометра. Тобто, сотня компактно розміщених матч – це близько 150 квадратних кілометрів”, – зазначив експерт.

Коваленко назвав причину появи таких комплексів у Криму:

“Очевидно, що у російських окупантів в Криму починається формений жим-жим. Не знання того, звідки може прилетіти і що саме, змушує їх рефлексувати всіма можливими методами. Наприклад, як це було з баржами 436 БІС з куточковими відбивачами в районі Кримського моста. І як, допомогли вони вам, ці ваші баржі? Ось і Поле-21Е допоможе так само. Крим буде звільнено!”.