Президент Володимир Зеленський запропонував Денису Монастирському очолити Міністерство внутрішніх справ, після відставки Авакова – той погодився.

 

«За підсумками фракції, я можу сказати, що прийняв найскладніше рішення у своєму житті — відповісти: «Так» на пропозицію Президента очолити Міністерство внутрішніх справ. Я розумію на яку жертву йду — як людина, як особистість, як політик, але я зробив вибір і буду претендувати на цю посаду», — сказав Монастирський.

Нагадаємо, що Денис Монастирський — голова комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності. Цікаво, що в минулому скликанні Верховної Ради був помічником Антона Геращенка – радника голови МВС та найближчого соратника Авакова.

Повідомлялося, що Аваков пішов не за власної волі, а через тиск Зеленського. Про це наголошував екс-нардеп та журналіст Сергій Лещенко. Щоправда, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія переконує, що заява про відставку була власною ініціативою Арсена Авакова. Наголошується, що про це бажання знали заздалегідь.

«Я не знаю, з чим конкретно це пов’язано. Це ж він сам писав заяву. Які підстави? В нього за власним бажанням – одна підстава», – наголосив Арахамія.

На питання, чи задоволений роботою МВС, парламентар наголосив, що це відомство дуже велике, тому туди входять і Нацгвардія, і прикордонники, і ДСНС.

«Тому мені важко відповісти на це питання з точки зору комплексності. Але я буду підтримувати Монастирського, щоб він реформував МВС. Він вестиме власну кадрову політику. Загалом ми будемо йому допомагати», – підсумував Арахамія.

Окрім цього, нардеп додав, що Монастирського мають підтримати приблизно 300 людей у Раді.