ЗСУ мають успіх на Бахмутському напрямку, з’явилися подробиці.

Військовий експерт Олексій Гетьман розповів, яка ситуація на Бахмутському напрямі.

“Ситуація ускладнилася, оскільки ми досягли певних успіхів у наступальних діях. Може не так, як нам хотілося б, особливо, як це говорили журналісти із західних видань, що ми не так швидко просуваємося, як вони розраховували”, – повідомив експерт.

Але зараз у західних виданнях риторика змінилася і вони кажуть, як високо оцінюють роботу ЗСУ. Тому окупанти навіть ті невеликі місця, які вдалося відбити силам оборони, намагаються повернути назад.

Варто розуміти, що Сили оборони просунулися вперед рядом напрямків і тепер там закріплюються. Це означає, що потрібно звести фортифікаційні споруди, щоб утримати нові звільнені території під час контратак ворога.

Після цього туди підходять основні сили ЗСУ, і ця територія є плацдармом для нових атак Сил оборони у напрямку росіян. Тому ворог і проводити наступальні дії, щоб не дозволити захисникам просуватися далі, через що настання ЗСУ не відбувається так швидко, як би хотілося.

Додамо, сил оборони України утримують ініціативу на Бахмутському напрямку, за минулу добу вдалося знищити вузол зв’язку військ РФ, окупанти зазнали великих втрат.

Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону.

«Ворог відчайдушно чинить опір, зокрема використовуючи всі види артилерії: від мінометів до РСЗВ. 508 разів за цю добу завдавав ударів по наших позиціях. 6 авіанальотів здійснив на Бахмутському напрямку», — зазначив він.

Череватий уточнив, що за добу під Бахмутом відбулося 16 бойових зіткнень, під час яких знищили 65 російських окупантів, 120 дістали поранення, ще трьох узяли в полон.

ЗСУ також знищили танк, САУ Гвоздика, гаубицю Мста-Б, польовий склад із боєприпасами і п’ять вантажівок.

Крім того, варто зазначити, що російські окупанти стягнули додаткові ресурси на південний та північний фланги Бахмута і вести наступ українським силам оборони дуже важко. Але ЗСУ все одно просуваються.

Пауза між гарними новинами затяглася, тому складається враження, що наступ на Бахмут сповільнився. Як пояснює військовий експерт Владислав Селезньов, ворог стягнув додаткові ресурси на південний та північний фланги. І вести наступ дуже важко, коли немає переваги в авіаційному та артилерійському компонентах.

“Звичайно, в таких умовах наступ сповільнився, а на деяких ділянках перейшов у позиційну війну. Але в будь-якому випадку їм (росіянам,.) вдається стримувати нас лише за рахунок неймовірної концентрації сил. Слід пам’ятати, що зараз взагалі до 80% оперативних резервів РФ кинуто на те, щоби зупинити контрнаступ”, – розповів він.

Проте, заступниця міністра Ганна Маляр під час брифінгу у понеділок, 7 серпня, за підсумками минулого тижня розповідала, що російські війська намагаються атакувати та повернути втрачені позиції на кількох ділянках фронту. Зокрема, атаки відбуваються в районі Старомайорського та на північ від Бахмута.

“Ворог для себе обрав основним напрямком саме схід. Наступ там триває ще з січня цього року по декількох напрямках. Це Лиманський, Куп’янський, Авдіївський, Мар’їнський і Бахмутський напрямок. Весь минулий тиждень схід був епіцентром бойових дій”, – констатувала вона.

Зазначимо, минулого тижня минув рік з початку битви за Бахмут. Заради захоплення районного центру РФ поклала десятки тисяч людей, а сама битва стала найкривавішою та найтривалішою у російсько-українській війні.