Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заперечує чутки про те, що деякі західні партнери нібито тиснуть на Київ, закликаючи до певних поступок РФ у переговорах для припинення війни. 

Про це він сказав під час спілкування зі ЗМІ у Польщі. 

У запитанні про можливий тиск кореспондент назвав, зокрема, Німеччину і Францію.

“І до початку війни говорити про те, що на Україну можна було тиснути, було недоречно – ми довели у низці ситуацій, що Україна не піддається жодному тиску, з нами можна говорити лише на рівних і не можна говорити зверхньо. Після 36 днів війни запевняю вас, що ніхто у Європі або за океаном навіть не наважиться тиснути на президента Зеленського або на Україну з будь-якого приводу”, – відповів Дмитро Кулеба.

Він додав, що усі ці країни активно допомагають Україні і ніякого тиску з їхнього боку немає.   

Глава МЗС розповів також про ключову умову України щодо будь-якої потенційної миротворчої місії, наголосивши, що вона у жодному разі не має заморожувати конфлікт.

Дмитро Кулеба зазначив, що Україні необхідно мати різні рішення для усіх можливих сценаріїв. 

“Безумовно, ініціативи від польського уряду (щодо потенційної миротворчої місії. – Ред.) корисні, тому що Польща є членом НАТО і може просувати їх всередині Альянсу. Але у нас є одне застереження до будь-якої ініціативи, які озвучуються тією чи іншою країною: ці ініціативи не повинні заморожувати конфлікт. З 24 лютого додаткові території України стали тимчасово окупованими. Наша принципова позиція полягає у тому, що Росія має вийти на позиції, які вона займала станом на 23 лютого. Відповідно, жодна ініціатива, яка буде фіксувати статус-кво, не відповідає українським інтересам”, – наголосив Дмитро Кулеба. 

Він зазначив, що під час візиту детально обговорив ідею Польщі з віцепрем’єром Ярославом Качинським та переконався, що той має повне розуміння української позиції і щиро хоче допомогти. 

“Тепер немає жодних сумнівів чи непорозумінь щодо цієї місії – ми синхронізувалися і будемо вдячні Польщі за будь-які нові ініціативи, які ми будемо проговорювати і вона зможе їх просувати”, – додав Кулеба.