ЗСУ докладуть усіх необхідних зусиль, щоб Крим повернувся до складу України. Втрата півострова стане нищівним ударом для росіян.

Ймовірність того, що Крим буде деокуповано, достатньо велика. Про це 24 Каналу сказав російський опозиціонер Ігор Яковенко.

Як підкреслює опозиціонер, не потрібно бути військовим експертом, аби зрозуміти: перше, що зробить генерал Валерій Залужний, це ліквідує Керчинський міст, після чого Крим перетвориться на острів. Відтак можливість утримати цю територію стане доволі примарною.

З деокупацією Криму цілком може початися певний процес у Росії, який в кінцевому результаті може призвести до її розпаду. Крим – це найголовніше, – переконаний Ігор Яковенко.

“Крим” – дуже важливе слово для громадян держави-агресорки та російської верхівки. Усі ці роки росіян переконували, що це головне місце, звідти ледь не пішла російська державність.

Це абсолютно сакральне слово. Якщо Крим буде деокуповано, це буде сильний злам свідомості. Я думаю, щось може відбутися, – зауважив опозиціонер.

На відміну від Донбасу, попри те, що усі ці роки “втюхували” наративи “Донбас – це Росія”, “Там чудові люди”, “Де ви були 8 років”. Уся ця риторика, звісно, спрацювала.

Але, погодьтеся, що не один з росіян не може сказати. що сприймав Донбас як свою територію чи їздив туди відпочивати, – каже Яковенко.

Натомість Крим був тією територією, яку багато з них вважали своєю. Невипадково у 2014 році була масова підтримка окупації.

“24 лютого якась кількість людей підтримала агресію, але не більшість. А у 2014 році окупацію підтримала абсолютна більшість – 80 – 90% росіян. І зараз, коли він з дуже великою ймовірністю повернеться до свого законного власника, до України, реакція буде дуже болісною”, – підсумував російський опозиціонер.

Також зазначимо, що російські окупаційні війська тимчасово припинили ракетну активність у бік України з акваторії Чорного моря через брак у запасі крилатих ракет. Зокрема, йдеться про крилаті ракети морського базування типу “Калібр”.

Таку думку в коментарі Новини.LIVE висловив військовий експерт, колишній спікер Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

“Ключова ударна сила Чорноморського флоту — крилаті ракети морського базування “Калібр” останнім часом не використовуються, що вказує на певні складності з наявністю цих ракет”, — сказав Селезньов.

Хоч Росія, пояснив він, і не підтверджує факту “бавовни”, яка нещодавно трапилася на ракетних складах під Джанкоєм, тим не менш ракетних атак з Чорного моря поменшало, якщо не казати, що вони тимчасово припинилися.

“І це вказує, що можливості Чорноморського флоту не такі вже і великі”, — зазначив Селезньов. 

Також додамо: російський Чорноморський флот у випадку контрнаступу Збройних Сил України з метою визволення Криму може змінити місце своєї дислокації. Зокрема, він перебазується до Новоросійська, зазначає Владислав Селезньов.

“Що стосується передислокації Чорноморського флоту з Криму у випадку контрнаступу ЗСУ, очевидно, що так це і буде, так окупанти і діятимуть”, — сказав Селезньов.

За його словами, вже зараз росіяни ховають свої кораблі поблизу Судака, Феодосії — подалі від дії протикорабельних комплексів “Нептун” і “Гарпун”, які є на озброєнні української армії, оскільки розуміють про наявні наслідки атак.

“Зрозуміло, що акваторія Новоросійська не дозволяє тримати у достатній безпеці велику кількість бойових кораблів, але інших варіантів, крім як бути знищеними, в агресора немає”, — висловив свою думку Селезньов.

Крім того, як зазначив Селезньов, з урахуванням того, що бойових кораблів у росіян в акваторії Чорного моря не так вже і багато, відповідно, краще сховатися і зберегти наявне.

Проте, що б там ворог собі не планував, Крим – це Україна і він скоро буде нарешті деокупованим.