Володимир Путін офіційно став воєнним злочинцем. Тепер його мають заарештувати у всіх країнах, які ратифікували Римський статут.

Щодня Путін стає все ближчим до Гааги. Зокрема, ратифікацію Римського статуту розпочала Вірменія.

Австрія готова заарештувати Путіна

У федеральному міністерстві юстиції Австрії заявили, що Австрія зобов’язана співпрацювати з МКС. Країна є учасницею римського статуту.

“Це означає, що Австрія, як і всі інші договірні сторони, зобов’язана співпрацювати з МКС: ордери на арешт, видані Судом, повинні виконуватися, а особи, які розшукуються Судом, повинні бути заарештовані”, – мовиться у повідомленні.

Окрім того, в Австрії наголосили: імунітету перед судом глави держав не мають.

Важливо! Україна хоче, щоб Путіна та його посіпак судили хоча б заочно. Звичайно, за умови, якщо їх не зможуть затримати. Генпрокурор наголосив, що важливо забезпечити правосуддя щодо міжнародних злочинів.

В росіян істерика через рішення Гааги. Ігнорувати Римський статут не зможуть навіть ті країни, які путін вважав своїми союзницями.

Кулеба прокоментував повідомлення про те, що окремі країни, які є підписантами Римського статуту, можуть відмовитися від арешту Путіна, якщо той приїде в ці країни.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що з метою виконання ордеру Міжнародного кримінального суду на арешт підозрюваного у скоєнні воєнних злочинів президента Російської Федерації Володимира Путіна розпочинається кулуарна дипломатична битва. Про це Кулеба повідомив під час спілкування з журналістом Вадимом Карп’яком, пише УНІАН.

Глава МЗС України прокоментував повідомлення про те, що окремі країни, які є підписантами Римського статуту, можуть відмовитися від арешту Путіна, якщо той приїде в ці країни.

“Зараз розгорнеться величезна закулісна дипломатична битва за повагу до зобов’язань у рамках Римського статуту”, – сказав Кулеба.

Міністр додав, що ті країни, які підтримують МКС, зараз “усі включаться у цю кулуарну дипломатичну битву” з метою забезпечення виконання ордера.

“Беремо приклад тієї ж Південно-Африканської Республіки. Тут же питання вже навіть не в Путіні, і не в Україні. А в тому, що якщо відверто будуть зневажати ордер Міжнародного кримінального суду, то це розвалить Міжнародний кримінальний суд. Тому сам МКС тепер зацікавлений в дотриманні і повазі до його актів”, – зазначив Кулеба.

“ПАР не відмовиться від Путіна принципово, тому що це їхній політичний союзник і вони навіть спільні навчання проводили”, додав він.

“Але я не думаю, що ПАР зможе відверто і зухвало проігнорувати ордер МКС”, – підкреслив Кулеба.

Разом з цим він впевнений, що вдасться “пережити і не такі проблеми”.

“Краще боротися зі спробами не виконати ордер на арешт Путіна, ніж боротися за те, щоб такий ордер, в принципі, був виданий. А повірте мені, це не було самоочевидно. І треба віддати належне Міжнародному кримінальному суду за те, що вони наважились на таке рішення. Тому що, якщо вже видали ордер за співучасть Путіна у викраденні українських дітей, то автоматично в усіх інших злочинах, які будуть розглядатися, він теж буде серед обвинувачених”, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, 17 березня друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна й уповноваженого при президентові РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Головний прокурор МКС відзначив, що Путін постане перед судом незалежно від того, чи визнає РФ це рішення. Своєю чергою, експерти вказують, що з Росії не знімуть міжнародні санкції доти, доки країна не видасть Путіна Гаазі.