Збройні сили України поки не можуть почати контрнаступ, який було заплановано на весну 2023 року. Необхідна додаткова підтримка зброєю – потрібні боєприпаси і винищувачі, заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Yomiuri.

“Ми ще не можемо почати. Ми не можемо їх відправити”, – заявив глава держави.

Він визнав, що ситуація на сході України “погана”, здебільшого через брак боєприпасів.

“Чекаємо на боєприпаси від наших партнерів”, – зазначив Зеленський.

За його словами, російські військові щодня використовують втричі більше боєприпасів, ніж ЗСУ.

Не лише особовий склад і техніка є необхідними умовами для початку контрнаступу. Ще одним з таких аспектів є відповідна погода, яка дозволить цій техніці проїхати.

Наразі, поки на вулиці ще зовсім рання весна, погода для цього є недостатньо теплою. Про це в стрімі 24 Каналу розповів офіцер 1 бригади спецпризначення імені Івана Богуна Збройних Сил України Тарас Березовець.

Хоча подекуди температура повітря піднялася навіть до +17 градусів. Та співрозмовник переконує, що для того, аби земля достатньо прогрілася, потрібно ще 3–4 тижні.

Ми знаємо, що в Україні, як правило, тепла й суха погода настає вже після Великодня. Великдень християни західного обряду святкуватимуть вже 9 квітня, а християни східного обряду – 16-го,
– підкреслив Тарас Березовець.

Тож загалом він прогнозує можливість початку контрнаступу орієнтовно на кінець квітня. Втім, це ще залежатиме від того, чи буде на цей час тепла погода.

“Якщо вона достатній час протримається, то на кінець квітня – початок травня, я думаю, будуть найбільш сприятливі погодні умови для проведення будь-яких серйозних масштабних операцій”, – резюмував офіцер ЗСУ.

Полковник запасу ЗСУ Роман Світан переконаний, що росіяни обрали для свого наступу той час, який ідеально підходить для Збройних Сил України. У цьому є одразу декілька причин:

ворожа техніка не може просуватися через мокрі ґрунти, наступає виключно піхота;
ускладнені пересування й маневровість ворога спрощують оборону для українських військових;
Збройні Сили України, користуючись моментом, можуть готувати свій контрнаступ, який почнеться з настанням більш сприятливих погодних умов.

Зауважимо, зараз Сили оборони України ведуть важкі бої з окупаційними військами Росії у Донецькій області. Загарбники атакують Авдіївку і намагаються оточити місто. Ворог атакує і в напрямку Мар’їнки. Росіяни несуть великі втрати в особовому складі і техніці, їхній наступ видихається. Про це заявив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку, полковник Олексій Дмитрашковський.

В ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом він розповів про те, що на Донецькому напрямку тривають важкі бої.

“В районі Авдіївки не так щоб дуже гаряче. Ворог продовжує атакувати Авдіївку і намагається взяти її в кільце. Також бої йдуть в напрямку Мар’їнки”, – сказав представник ЗСУ.

За його словами, за минулу добу окупанти 31 раз атакували на Донецькому напрямку. З них 15 спроб атак було на Авдіївському напрямку. Українські сили територій не втратили. Ворог видихається і раніше вже підключав до боїв додаткові резерви.

“Якщо брати тиждень-два тому, то були дні, коли ворог атакував по 95 разів на напрямку. Тому можна сказати, що ворог також видихається. Минулого тижня ворог вже включав резерви. Це був підрозділ 98 бригади і дві танкові роти”, – зазначив Дмитрашковський.

Також він додав, що російські війська вичерпали основні сили і зазнали великих втрат як серед особового складу, так і військової техніки.

“Тільки за минулу добу ворог втратив більше 3 рот особового складу вбитими і пораненими”, – підкреслив Олексій Дмитрашковський.