На Харківський напрямок до району селища Микільське (Білгородська область) прибула практично у повному складі 80-а омсбр “арктична” 14-го АК (м. Алакуртті).

Її підрозділи розгорнуті за БТГр 138-й мсбр, яка веде бойові дії у напрямку Перемога – Федорівка, а також Верхній Салтов – Старий Салтов. Про це повідомляє військовий оглядач та полковник Збройних сил України Констянтин Машовець.

У районі Вугледар – Курахове, щось біля 42-ї мсд і підрозділів 8-ї ОА противника, підтриманих всякими там бандами типу “б-на Спарта” та “бригади Кальміус”, продовжує “не клеїтися”. Спроби одночасно “контр-наступити” на Мар’янку та перешкодити повільному, але впевненому просуванню ЗСУ у бік Докучаєвська та Волновахи, поки особливими успіхами не супроводжуються. Контр-атаки є, результату особливого – немає.

Командування військ противника готується до здвоєного удару на Бахмут – в районі Шумов і Майорського розвертаються БТГр 336-й обр МП, ще одна обр МП – 40-а, разом з танками “батальйону Дизель” 1-го АК намагаються пробитися ЗА Новолуганське, щоб сприяти з флангу ударній тактичній групі Попаснянської угруповання, яка намагається пробитися через н.п. Вершина.

На Херсонському напрямку противник намагається утримати Новопетрівку та Архангельське, щоб мати можливість утримувати за собою Високопілля. Проте, ситуація для нього поступово погіршується в тактичному відношенні, тиск Сил оборони України на флангах “кишені” наростає, тому рано чи пізно перед командуванням військ противника постане цілком очевидне питання – чи відходити з району Високопілля, чи залишити в цьому “кишені”. -1.5 БТГр… на поживу біндерофцям.

До слова, відрізання та звільнення Херсону від окупації передбачає захоплення великої кількості населених пунктів, повідомляє на своїй сторінці в Телеграм аналітик Віктор Андрусів.

Найефективніше здійснювати прориви зі східного та південного боку. Тому що головною умовою для звільнення Херсону є розрізання російського плацдарму. Стратегічно найкраще буде спочатку повернути контроль над Новою Каховкою та створити там плацдарм для боїв за Херсон. Це загрожуватиме російським поставкам з Криму і повному оточенню угрупувань росіян.

Ми маємо воювати маневрено та продумано. На жаль, ми не можемо, як росіяни, тупо видавлювати зброєю та вогневим валом війська противника. Треба також розуміти, що якщо звільняти Херсон в лоб, то це буде боротьба, яка знищить місто. До того ж, це обійдеться нам значними втратами. Тому найкраще Херсон звісно відрізати. Тоді росіяни потраплять у дуже невигідне оперативне положення. Їм краще буде відступити з міста, щоб потенційно врятувати свої війська.

На думку Андрусіва, для російської армії захоплення Лисичанська — як ривок «останньої надії». І він логічний. Тому що, фактично, зараз йде мова про встановлення контролю над Луганською областю. Завершивши операцію по Лисичанську, росія виконає половину своєї спецоперації. Принаймні тієї, що вони озвучували. Для них це реперна точна в цій історії.

Під час цього останнього ривка, вони готові вистрілювати 45 тисяч снарядів за добу. Ця цифра від Головнокомандувача ЗСУ Залужного — вражає. Це сотні вагонів боєприпасів! Такі запаси неможливо швидко відновити. Вони дотримуються тактики нєвміняємого стратега. російська армія несамовито рветься на Лисичанськ і одночасно намагається нас оточити і витіснити.

Ми ж воюємо дуже грамотно: бережемо свою техніку, зупиняємо їх наступи, перемелюємо, вимотуємо і, водночас, залишаємо за собою можливість відступити.

 

Давно хотіли познайомитись зі світом криптовалют, але не знаєте з чого почати? Корупція.Інфо створює власний крипто канал Крипто.Інфо Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. ПІДПИСУЙСЯ!