Україна зупинила російську армію, яку називали “другою армією” світу. І важкою ціною продовжує відтістняти окупантів.. Україна створила історичний прецедент сміливості, не ставши слухати тих, хто казав, що наша оборона не протримається довше кількох днів.

Про це заявив президент Володимир Зеленський 23 травня під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

“Ми зупинили російську армію, яку називали “другою армією” світу.  І ціною важких боїв, ціною тисяч життів поступово відтискаємо окупантів з нашої землі”, – сказав він.

“Але чи довелося б нам це робити, аби ще минулого року до нас дослухалися і застосували проти РФ справедливі, превентивні, увесь спектр санкцій”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, британська розвідка порівняла втрати Росії в Україні за три місяці повномасштабної війни з втратами Радянського Союзу за дев’ять років війни в Афганістані. Як зазначили у Міноборони Великої Британії, ці втрати – рівносильні.

“За перші три місяці своєї так званої “спеціальної військової операції” Росія зазнала такої ж кількості загиблих, як і Радянський Союз під час його дев’ятирічної війни в Афганістані”, – йдеться у повідомленні британського відомства в Twitter.

У Міністерстві оборони Великої Британії вважають, що до такої великої кількості втрат РФ призвели погана тактика на низькому рівні, обмежене повітряне прикриття території та відсутність гнучкості та командного підходу. Також у розвідці додали, що рівень втрат російської армії  продовжує зростати під час наступу в східних областях України.

“Російське суспільство в минулому виявилося чутливим до втрат під час війн. У міру зростання втрат в Україні вони будуть ставати все більш очевидними, а невдоволення війною в суспільстві та бажання озвучити це публічно можуть зростати”, – зазначили у відомстві.