Українські військові можуть розгорнути роботу з розширення плацдарму на лівому березі Дніпра, але для цього необхідні засоби радіоелектронної боротьби, які забезпечать захист від атак ворожих дронів. Про це повідомили в українському медіа, посилаючись на керівника об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталію Гуменюк під час телемарафону. У неї запитали, чи мають можливість українські військові розширити вглиб плацдарм на лівобережжі та чи є зброя для того, щоб воювати далі на цьому напрямку.

За її словами, воювати є чим, але найголовніше — мати можливість захищатися. У цьому контексті вона вказала на важливість засобів РЕБ

«Тому що утримувати плацдарм в умовах, коли атакують, фактично насипають з повітря, дрони атакують, дуже важко», — уточнила вона.

Вона пояснила, що засоби радіоелектронної боротьби дуже допомагають цьому протидіяти, що дає змогу нашим воїнам проводити заходи з розширення плацдарму.

«Коли вони відчувають себе захищеними і можуть зупиняти дрони фактично в повітрі, заземлюючи їх засобами радіоелектронної боротьби, тому що застосовувати вогневе ураження по дронах дуже важко», — сказала Гуменюк.

Також було уточнено, що противники працюють вздовж українських позицій, приховуючись серед мирного населення на тимчасово окупованих територіях.

Українські військові минулого року змогли висадитися в певних точках на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Цю інформацію підтвердив також президент Володимир Зеленський. З того часу основні бої розгортаються в районі села Кринки.

Раніше Збройні Сили України продемонстрували, як працюють противники в районі села Кринки.

На початку квітня Гуменюк повідомила, що окупанти намагалися змінити тактику в районі Кринок, намагаючись витіснити Збройні Сили України з займаних позицій. Тепер у штурмах не бере участь бронетехніка, а переважають саме так звані «піші штурми». Росіяни пробували атакувати більш розгалуженими кількостями груп і більш компактними. Окупанти намагаються розосередити зусилля українських захисників, максимально активізувати їх на різних ділянках фронту і перевантажити підрозділи.

Нещодавно, говорячи про ситуацію, керівниця об’єднаного прес-центру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк зазначила, що за останню добу вони документували 5 атак ворога. Цей показник свідчить про відносно стабільний рівень активності, оскільки 4-5 атак на добу стали регулярністю для противника. Проте, вона підкреслила, що ці спроби не призвели до досягнення ними успіху.

Вона також додала, що під час штурмів ворог вже давно не застосовує броньовану техніку, користується лише піхотними штурмовими групами.

«Вони продовжують вишукувати варіанти проведення ротації для того, щоб підтягувати на цей напрямок нові підрозділи, не обізнані в ситуації. Адже повторно застосовувати в штурмах тих, хто звідти дивом повернувся – вони не можуть. У них дуже низький морально-психологічний стан, у того контингенту, який вже зустрівся з нашими та зрозумів, чия земля на лівобережжі», – сказала Гуменюк.

Підсумуємо, робота над розширенням плацдарму триває вже кілька місяців поспіль. На деяких ділянках це можливо, коли є відповідна бойова ситуація. Росіяни продовжують штурмувати, але мають серйозні проблеми з комплектацією цих груп. Кожний прорахунок ворога може обернутися проти його ж інтересів та бути використаним нашими бійцями.