Не всі країни-члени НАТО готові прийняти Україну з відкритими обіймати. Утім остання співпраця свідчить, що зростає кількість лідерів країн, які відкрито говорять про те, що Україна вже мала би бути в Альянсі.

Це зауважила віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі програми  на телеканалі ZIK.

Усе залежить від того, пояснює віце-прем’єр-міністр України, наскільки вчасно та якісно Україна виконуватиме свою домашню роботу щодо Угоди про асоціацію з ЄС та вступу до НАТО.

«У жовтні 2017 року уряд прийняв найамбітніший урядовий документ, який коли-небудь розроблявся в Україні. Він дає можливість повністю планувати всі наші дії щодо того, як виконувати Угоду про асоціацію, бачити це виконання та слідкувати за тим, де країна відстає. Якби ми могли достроково виконати всі завдання по Угоді, то могли би вже активно просити ЄС розглянути нашу заявку. Але наразі Україна ще не готова до такого кроку», – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Оскільки, продовжує урядовець, країна, яка ні економічно, ні інституційно не готова до вступу чи то в ЄС, чив НАТО, просто програє, якщо її навіть приймуть неготовою.

«Я б не хотіла, щоб ми ставилися до НАТО, як до клубу за інтересами і розмірковували щодо того, хочуть нас там чи ні. Я переконана, що нас там чекають і чекатимуть, якщо ми станемо взаємодоповнюючими і взаємосумісними. Адже цивілізаційно Україна повністю належить до європейського та євроатлантичного світу», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр також запевнила, що країна має повну підтримку партнерів з Альянсу щодо протидії російській агресії. Зокрема це низка практичних кроків від багатьох країн-членів НАТО.

«Очевидно, що не всі країни-члени готові прийняти Україну з відкритими обіймати. Утім співпраця на останніх засіданнях свідчить про те, що зростає кількість лідерів країн, які відкрито говорять про те, що Україна вже мала би бути в Альянсі», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що вже з наступного 2020 року українська армія діятиме за стандартами НАТО.