Два російські військові кораблі оснастили станціями, які здатні викликати тимчасове осліплення та гасити прилади нічного бачення.
У російських фрегатах "Адмірал флоту Радянського Союзу Горшков" і "Адмірал флоту Касатонов" з'явилися станції візуально-оптичних перешкод "Філін", повідомляє ТАСС з посиланням на прес-службу "Роселектроніки".
На кожному із цих військових кораблів Росії встановили по два комплекти "Філіна".
Таке обладнання здатне придушувати візуально-оптичні та оптико-електронні канали спостереження уночі та в сутінки.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Також станції "Філін" виконуватимуть функцію ліквідації зброї ближнього бою, яка спрямована проти надводних кораблів і катерів Військово-морського флоту Росії.
"Філін" діє завдяки випромінюванню, яке здатне гасити прилади нічного бачення, лазерні далекоміри інфрачервоного діапазону, системи наведення протитанкових керованих ракет,– пояснюють у компанії "Ростех".
Крім того, "Філін" викликає тимчасові розлади очей.
Добровольці випробували на собі дії станції "Філін" і розповіли: якщо обладнання розташоване на відстані до двох кілометрів, стає неможливо вести прицільну стрільбу по мішенях.
Крім того, майже половина з них скаржилися на нудоту, запаморочення та втрачали орієнтацію в просторі. Ще частина добровольців відчула на собі ефект плями світла, яка мерехтить перед очима і призводить до осліплення.
Таке ж обладнання планують вбудувати у ще два інші фрегати, будівництво яких наразі триває.
Що відомо про російські військові кораблі, у які вбудували станції "Філін"?
Військовий корабель "Адмірал флоту Касатонов" збудований на ПАТ "Суднобудівний завод "Північна верф" у Санкт-Петербурзі. Фрегат вперше вийшов у море 21 грудня 2018 року для проведення першого етапу заводських ходових випробувань. Цей військовий корабель планують передати Військово-Морському Флоту Росії до кінця 2019 року.
Фрегат "Адмірал Флоту Радянського Союзу Горшков" був збудований на тому ж заводі Санкт-Перетбурга. Вперше поплив корабель 29 жовтня 2010 року, а у 2018-му увійшов до складу Північного флоту Росії.