На фронті поліг 46-річний молодший сержант, письменник та журналіст з Херсона, волонтер і помічник національної скаутської організації «Пласт» Олександр Меньшов.

Військослужбовець загинув у результаті мінометного обстрілу поблизу Кліщіївки на Донеччині. У чоловіка залишились дружина та двоє неповнолітніх дітей.

«До повномасштабного російського вторгнення Олександр Меньшов був письменником. Майже пів року він разом з родиною прожив в окупованому Херсоні. Після того, як їм вдалося виїхати до Вінниці, чоловік долучився до лав ЗСУ», — зазначається у повідомленні.

Нещодавно у видавництві «КМ букс» вийшла друком його книга-щоденник «Я, Фокс і окупація», яка містить спогади про окупацію Херсона, думки Олександра, історичні факти, розповіді його рідних і знайомих.

Загалом, як літератор, Меньшиков працював у жанрі детективу, історичної прози та історичної альтернативи.

«Це втрата не тільки для нашого міста, а і для всієї України. Він писав чудові книжки. Історичні. Про Херсонщину. Про Україну. Він виховував наших діток у «Пласті». Він був Справжній Воїн», — заявила з приводу Олександра Меньшова депутатка Херсонської міської ради Оксана Погомій.

«Наша редакція провела в окупації 4,5 місяці. Протягом цього часу ми майже не виходили з дому. Проте мали «очі» серед місцевих мешканців. Такими очима були для нас зокрема очі відомого херсонського письменника Олександра Меньшова», — додає своєю чергою головна редаторка херсонського інформаційно-аналітичного видання «Кавун City» Євгенія Вірлич.

Спільною світлиною із Олександром Меньшовим поділився також історик Вахтанг Кіпіані.

“Фото на пам’ять… Кілька разів списувались – Сашко відклав для Музею-архіву преси числа колаборантських газет, які друкували росіяни в місті. І от щойно Пласт Херсон повідомив, що Олександр Меньшов, молодший сержант ЗСУ і батько пластунки Поліни, загинув, захищаючи Україну від російських окупантів. Вічна пам’ять побратимові. Кожен раз – ніж у серце. Яких людей втрачаємо”, – написав Кіпіані на ФБ.