Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що він та президент Франції Емманюель Макрон намагаються під час телефонних розмов із російським президентом володимиром путіним показати йому правдиву картину того, що відбувається.

Про це Шольц заявив на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном у Лондоні.№

“Ми використовуємо можливість донести до путіна правдиву інформацію про кількість загиблих російських солдатів – це матиме величезні наслідки для російської армії; про масштаб руйнувань російських озброєнь, які неможливо буде надалі використовувати; про те, що його плани не реалізуються так, як він того хотів. Це та інформація, яку він, імовірно, не отримує від свого ближчого кола”, – сказав глава німецького уряду.

Він запевнив, що Берлін і Париж узгоджують свої позиції з іншими партнерами та союзниками.

Канцлер зауважив, що Макрон також веде переговори з путіним у надії переконати його негайно припинити вогонь і вивести війська з України.

Водночас Шольц наголосив, що долю України вирішують виключно українці, ніхто не намагається замінити їх на переговорах із Кремлем, але Захід намагається надати Києву підтримку для посилення переговорних позицій, в тому числі фінансову, за допомогою постачання зброї та посилення санкцій.

Своєю чергою керівник британського уряду заявив, що востаннє телефонував господарю Кремля ще до початку повномасштабного вторгнення та попереджав його про катастрофічні наслідки вторгнення, проте путін запевняв, що жодних подібних планів не має.

“Спілкування з путіним не здається мені таким, що дає надію, що йому можна довіряти… Я глибоко скептичний і цинічний зараз щодо його запевнень”, – сказав Джонсон.

Попри це, Велика Британія відкрита до всіх варіантів надання оборонної зброї Україні.

Про це під час пресконференції у Лондоні сказав прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

“Я загалом готовий розглянути будь-що з арсеналу оборонної зброї, аби допомогти українцям захистити себе”, – відповів Джонсон на запитання про те, чи передасть Британія Україні важку бронетехніку.

Він наголосив, що Україні слід надавати таке обладнання, “яке було б їм дійсно корисним та використовувалося”.

“Велика Британія переважно надавала протитанкову та протичовнову зброю, а зараз ми шукаємо шляхи, як підтримати друзів та партнерів, які хочуть надіслати українцям те, що їм потрібно”, – зазначив прем’єр-міністр.

За його словами, сучасне озброєння країн – членів НАТО не завжди може бути корисним Україні.

“Іноді те, що має НАТО, їм недоречне. Більш корисною може бути підтримка деяких країн колишнього Варшавського пакту, охочих передати власну бронетехніку. Ми роздумуємо над тим, аби робити саме це більше”, – наголосив Джонсон.