Вчора, 15 жовтня, президент України Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільгосппризначення з державної до комунальної власності.

Про це він повідомив під час виступу на земельному форумі “Земля – народу” у Чернігівській області.

“Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності. Ми повертаємо землі людям. З центру – на місця. Це логічно, і головне – це справедливо”, – зазначив голова держави.

За словами Зеленського, 26 жовтня 2020 року всі новостворені громади мають отримати землю в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку своїх громад.

Він додав, що законодавство України забороняє продаж земель комунальної власності, що є гарантією того, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі. Загалом, місцеве самоврядування має отримати у власність понад 2 млн га землі.

“Це справді історичний день. Це красномовна, переконлива і найкраща відповідь всім, вибачте, брехунам та маніпуляторам, колишнім деяким президентам, прем’єр-міністрам, колишнім адвокатам, чинним кумам, сміливим блогерам, які ховаються десь в Іспанії, і “молодим прогресивним реформаторам”. Всі вони в один голос кричали, що ми вкрали в українців землю. Після сьогоднішнього дня у них є лише два шляхи: або визнати свою помилку та вибачитись за свою брехню, або замовкнути і не заважати нам робити життя українців краще”, – резюмував Володимир Зеленський.

Досить критично прокоментували виступ Зеленського в Чернігові тг-канали. Зокрема “Бородатая бабушка” написали наступне:

“Зеленський, виступаючи в Чернігові, змішав в одну купу всіх супротивників відкриття мутного ринку землі.

Дісталося від гаранта всім: і Порошенку, і Тимошенко, і колишнім адвокатам (Портнов, я так розумію), і Медведчуку, і “сміливому блогеру, який ховається десь в Іспанії” (Анатолій, привіт), і “молодим реформаторам”.

Всі ви, за словами Зеленського, брехуни і маніпулятори, тому або вибачайтеся перед ним, або заткніться.

Цікаво, а чого президент посоромився винести питання про відкриття ринку землі в свій опитувальник, а?

Чи не тому, що тоді довелося б змушувати вибачатися, або заткнутися як мінімум половині громадян нашої країни?”