Коболєв підключив до свого захисту весь антипрезидентський інтернаціонал. Нагадаємо, раніше проти глави НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва відкрили кримінальну справу за фактом діяльності.

Як тільки закипіли пристрасті навколо аудиту «Нафтогазу» Державної аудиторською службою, які виявили збитки компанії в 75 млрд грн, Коболєв мобілізував на свій захист всіх доступних «соросят» і членів наглядової ради компанії.

Про це пише тг-канал “Легітимний”.

На початку тижня про свою відставку з Наглядової ради НАК заявив американець Амос Хохштайн, який опублікував в Kyiv Post колонку з досить низькопробними звинуваченнями в бік влади в спробах знищити «незалежну ефективну компанію» (ефективність, мабуть, і вимірюється дірою в 75 млрд).

“Далі Коболєв і його піарники прикупили думку відомого годованця Томаша Фіали Сергія Фурси, а слідом за Фурсою про олігархічну змові проти Коболєва заявила народний депутат від «Голосу» Інна Совсун. Лейтмотив заяв один і той же – Коболєв, що загнав компанію в астрономічні борги, жертва корупціонерів і олігархів.

Але якщо постаті Фурси і Совсун не варті навіть хвилини витраченого часу, то ситуація з американцем Хохштайном, який також входить до ради Atlantic Council, виглядає куди цікавіше.

Мало хто згадав, що в жовтні 2019 Associated Press повідомило, що Володимир Зеленський 7 травня 2019 року на зустрічі в Києві, на якій також були присутні Андрій Коболєв і Амос Хохштайн, говорив про складне становище, в якому опинився через тиск з боку американської адміністрації з питання розслідування щодо Джо Байдена.

Хохштайн був саме тією людиною, яка повідомила про зміст зустрічі колишньому послу США в Україні Марі Йованович і ще двом співробітникам посольства США в Києві. Після того, як інформація про можливий тиск Трампа на президента України через Хохштайна потрапила на радари Демпартії США, Зеленський потрапив в дуже неприємний дипломатичний скандал.

У Коболєва вражаюча здатність збирати навколо себе людей, які завдають шкоди президенту. А їх гучне шипіння на захист свого годувальника свідчить тільки про одне – Коболєв занадто міцно приріс до крісла глави «Нафтогазу» і піде на будь-які хитрощі і інтриги, тільки б утриматися. Розпочатий легкий шантаж Офісу президента за допомогою заяв іноземних друзів і «соросят» якраз з цієї опери.

Головний лобіст Коболєва в ОПУ Юлія Ковалів поки утримується від заяв, які можуть бути сприйняті як демарш, однак цю карту Коболєв також приберіг на самий крайній випадок. Поки що на Ковалів покладена кулуарна робота з порятунку Коболєва від вильоту з НАКу. Але не факт, що Ковалів, у якої в даний момент відбувається стрімкий трансфер в орбіту впливу Ахметова, в результаті не зіллє Коболєва за непотрібністю “, – йдеться в повідомленні каналу.