Президент Володимир Зеленський підписав указ “Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції”.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Як зазначається в указі №713 / 2019, президент постановив Кабміну передбачити під час доопрацювання держбюджету кошти на стимулювання економічного зростання, підвищення соціальних стандартів, розвиток гірських територій українських Карпат, а також збільшення обсягу коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Ще президент доручив Кабміну розробити і внести на розгляд Ради до першого жовтня законопроекти про обіг земель сільськогосподарського призначення, про легалізацію грального бізнесу, про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування видобутку бурштину.

А до першого січня 2020 року розробити і внести на розгляд Ради законопроекти про принципи адміністративно-територіального устрою України, про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства про місцеві вибори.

Крім того, Зеленський постановив Кабміну вжити заходів щодо підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2019/2020 року та його проходження, а також забезпечення готовності регіонів до осінньо-зимового періоду 2019/2020 року та здійснення постійного моніторингу.

Також необхідно вжити заходів щодо забезпечення підготовки об’єктів великої приватизації для приватизації, продажу на електронних аукціонах об’єктів малої приватизації.

Нагадаємо, Кабінет міністрів планує знижувати податки і зменшити витрати на утримання державного апарату. Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на презентації проекту бюджету на 2020 рік.

“Ми хочемо якомога більш ефективно витрачати кожну копійку платника податків. Цей уряд не має наміру підвищувати податки для того, щоб нарощувати доходи, це неправильний шлях”, – підкреслив він.

Прем’єр висловив переконання в тому, що “податки потрібно поступово зменшувати, але робити їх рівними для всіх, оскільки неправильно, коли податки високі, а платить їх незначна частина бізнесу – це дуже несправедливо, ми точно повинні від цього відійти”.

Гончарук зазначив також, що уряд має намір збирати менше податків, але витрачати їх більш ефективно.

Крім того, планується істотно скоротити витрати на державний апарат.

“2020 рік має стати роком, коли ми будемо серйозно різати і зменшувати витрати на державу, робити її більш ефективною. Ми бачимо певний простір для роботи. Ми витрачаємо багато державних грошей неефективно”, – сказав Гончарук.