Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр оборони США Ллойд Остін уже найближчим часом відвідають Брюссель. Мета їхнього візиту – зустріч з офіційними представниками ЄС і НАТО та обговорення ситуації з нарощенням військових сил Росії біля кордонів України.

Про це інформує видання Вloomberg.

Повідомлення агентства відомо, що Блінкен і Остін вирушити до брюсселю наступного тижня. Перемовини представників США та генсека НАТО Єнса Столтенберга будуть тривати декілька днів. Загальна тематика зустрічі – виклики, які повстають перед НАТО.

Також відомо, ще напередодні візиту держсекретар США уже поспілкувався у телефонному режимі з міністрами закордонних справ Франції Жан-Івои Ле Дріаном та Німеччини Гайко Маасом. Тема їхньої розмови стосувалася нарощення російських військ на кордонах України.

У бесіді Блінкен і Ле Дріан підтвердили незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, а також обговорили необхідність того, щоб Росія припинила свою небезпечну і безвідповідальну риторику, нарощування військової потужності в окупованому Криму та вздовж кордонів України, а також односторонні російські провокації на Донбасі.

А під час переговорів з Гайко Маасом було наголошено на важливості підтримки України проти односторонніх провокацій Росії на Донбасі, в окупованому Криму та вздовж кордонів України. Блінкен і Маас наголосили на необхідності того, щоб Росія негайно припинила нарощування військової потужності і підбурливу риторику.

Після переговорів з Блінкеном глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан виступив з офіційною заявою. Він висунув Кремлю вимогу, щоб Росію через ОБСЄ пояснила мету пересування військ біля кордону з Україною, що викликає стурбованість у Парижа.

Ле Дріан нагадав команді російського президента Володимира Путіна, що Франція підтримує позицію стриманості і відповідальності української влади в ситуації, що склалася.

“Ми закликаємо Росію припинити свої провокації і без зволікання вжити необхідних ініціативи для початку деескалації. У цьому контексті Франція нагадує, що вона не визнає і не визнає незаконну анексію Криму Росією”, — йдеться в заяві.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.