Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на слова президента Болгарії Румена Радева, який висловився щодо “російського Криму”.

“Я розповім Румену Радеву, що таке драма: це якби Росія напала на Болгарію, відхопила шматок території й вбила тисячі людей. Своїми необачними висловами він завдав удару дружнім українсько-болгарським відносинам, підставив Болгарію під критику ЄС і підіграв російській пропаганді.”, – написав Кулеба у Твіттері.

Нагадуємо, що напередодні президент Болгарії Румен Радев, пропри своє давнє визнання того факту, що Росія анексувала в нас Крим і цим самим порушила міжнародні права, повторив свої слова про “російський Крим”.

“Драми немає. Питання абсолютно зрозуміле. Анексія Криму – це порушення міжнародного права, але як я говорив минулого вечора, є реалії в політиці й на цей час Крим належить Росії”, – сказав Радев.

МЗС України дало коментар на його слова і висловила своє обурення, мовляв, вони є недопустимими.

19 листопада до Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Болгарії в Києві Костадіна Коджабашева. 

Українська сторона довела до посла позицію нашої держави про некоректність та неприпустимість висловлювань президента Болгарії Румена Радева стосовно Криму під час вчорашніх передвиборчих теледебатів.

Наголосили, що слова чинного болгарського президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України та Болгарії та різко дисонують з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави в її міжнародно визнаних кордонах.

Очікуємо на спростування президентом Болгарії Руменом Радевом його вчорашньої заяви.

Посол Костадін Коджабашев запевнив у незмінній позиції Болгарії щодо підтримки територіальної цілісності України, у тому числі Криму як невід’ємної частини території нашої держави, та зусиль з деокупації півострова, зокрема шляхом участі Болгарії в роботі Кримської платформи.