Президент Володимир Зеленський провів зустріч з представниками Міжнародного валютного фонду в Україні.

Про це йдеться на сайті глави держави.

«Під час зустрічі обговорювалася програма підтримки Фондом амбітного порядку денного реформ в Україні, яка реалізується президентом України і українським урядом і спрямована на підтримку макроекономічної стабільності і зростання економіки», – йдеться в повідомленні.

За словами Зеленського, менш ніж за місяць Верховна Рада прийняла низку законів, спрямованих на реформування фінансового сектора, детінізації економіки та боротьбу з корупцією.

«Я запевняю повної підтримки структурних реформ в економіці, незалежності Національного банку і всебічного розслідування зловживань у банківському секторі», – підкреслюється в повідомленні.

Крім того, сторони торкнулися питання подальших реформ енергетичного сектору та ситуації щодо ПриватБанку.

Президент зазначив, що подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом є важливим елементом посилення довіри до України з боку іноземних інвесторів і міжнародних партнерів.

Повідомляється, що у зустрічі також взяли участь Прем’єр-міністр Олексій Гончарук і міністр фінансів Оксана Маркарова.

До слова, в Україні знову гостюють представники Міжнародного валютного фонду.

До 26 вересня вони знайомитимуться із нашими новими урядовцями і керівниками інших органів влади, вивчатимуть фінансові та економічні показники, і головне – вестимуть переговори щодо умов продовження співпраці.

На відміну від травня, коли місія Фонду востаннє відвідувала Україну, і коли в оточенні нового президента лунали різні думки щодо перспектив продовження співпраці з міжнародною фінансовою інституцією, нині влада практично одностайна: подальше співробітництво з МВФ Україні необхідне

Як повідомлялося раніше, вже в цьому місяці ціна на газ в Україні істотно знизиться. Про це розповіли в НАК «Нафтогаз».

Зазначається, що у вересні ціни на газ в країні знизяться на 3,4% порівняно з тими, що були встановлені в серпні. Нова ціна розраховувалася відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

«Отже, ціна газу, за якою Нафтогаз продає його у вересні газзбутам і постачає споживачам за ПСО, визначена на рівні 4 493 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ і транспортних витрат). Порівняно з серпнем вартість газу зменшиться на 3,4%. Кінцева ціна газу в регіонах України залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого для відповідного обл – або міськгазу. Постачальники газу зобов’язані інформувати споживачів про кінцевій ціні», — наголошується в повідомленні.