Українські захисники на Авдіївському напрямку знищили ворога, який висунувся вночі для штурму позицій Сил оборони з метою взяття наших захисників в оточення. Як повідомили Сили спеціальних операцій в Telegram, після цього підступи до Авдіївки – це понівечена вирвами земля, всіяна тілами противника. Ситуація наразі складна і повністю контрольована, а про оточення мова йти не може

«Під час ведення спостереження у своїй зоні відповідальності, ми помітили групу противника у складі семи військовослужбовців, що рухалася посадкою, – розповіли оператори ССО. – По ворогу було відкрито вогонь з міномету. Внаслідок вогневого ураження групу повністю знищено», — йдеться в повідомленні.

Варто зауважити, що Росія провалила початковий план в районі Авдіївки і тому вимушені реагувати на ситуацію, яка розвивається навколо міста.

Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.

Він зазначив, що російські штурми та атаки, які продовжуються, можуть бути спробами досягти успіху в інших місцях.

«Авдіївка давно перейшла з військової доцільності для російської армії з урахуванням втрат у політичну площину, оскільки на цей населений пункт свого часу великий акцент ставив Путін», — зазначив Тимочко.

Він наголосив, що Авдіївка не окупована і у найближчій перспективі у загарбників не вийде захопити місто, але вони продовжують штурмові дії.

«Щодо всієї дуги навколо Авдіївки, то там безперервно відбуваються штурм і атаки по всій лінії й гадати що для росіян є важливим і головним напрямком, а який відволікаючий, невідомо. Думаю, росіяни намагаються йти на всій лінії з урахуванням можливо десь вдасться», — сказав Тимочко.

До того ж, військовослужбовець та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко зазначив, що Путін намагається показати своєму суспільству помсту за знищені літаки.

«Ворог провів перегрупування військ і певні ротаційні дії. Тому, що Путін надав завдання зайняти Авдіївку, щоб погасити хвилю невдоволення в російському суспільстві у рамках крайніх подій з літаками РФ. Путін поспішає продемонструвати якусь перемогу або активізацію, щоб російське суспільство сприйняло помсту за «братів вічного польоту». І командування на цьому напрямку теж це розуміє. Цей симбіоз подій і змушує їх активно наступати на Авдіївському напрямку», — пояснив Тимочко.

За словами військовослужбовця, росіяни також розуміють, що час не чекає. Час грає не на їхню користь щодо захоплення Авдіївки. І президентські вибори в Росії теж наближаються.

«Авдіївка розташована на стику сходу й півдня, і це загроза для російського військового контингенту Донецького напрямку. Також це може для них перетворитися й проблемою Маріуполя. Усі ці події й пов’язані з активізацією агресора на Авдіївському напрямку, щоб заспокоїти Путіна після їхніх втрат у повітряному просторі. Але казати, що росіяни десь закріплюються ще зарано», — наголосив Тимочко.

Нагадаємо, раніше вже говорилось, що окупаційна армія Росії накопичує сили та засоби у тимчасово окупованих Донецьку та Макіївці для відновлення наступальних дій біля Авдіївки.

«Окупанти програли битву за Авдіївку 2023 року. Росіяни зазнали величезних втрат у живій силі та техніці. Втім, звичайно ми не збираємось відпочивати й готуємось до нових наступів росіян на Авдіївському напрямку», — розповів офіцер «Легіону Свободи» Максим Морозов.