Колишній міністр оборони розповів, чому він вибрав саме бік Віктора Ющенка.

Кандидат у президенти від партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, міністр оборони України за часів Віктора Ющенка, який у 2004 році приєднався до команди майбутнього президента, розповів про стосунки з колишнім президентом інтерв'ю Дмитру Гордону.

Так, політик зазначив, що вибір, відверто кажучи, був складний та практично безальтернативний, принаймні для нього.

"Тоді з одного боку тричі судимий Янукович, з іншого – досить успішний голова Нацбанку Ющенко. І вибір був у моральній площині. Вважав, що вибір Ющенка буде правильним. Вибір був непростим: одного разу з команди укатало 20 осіб. Тоді я був далекий від політики, працював у незалежному "Центрі". Пропонували начальником штабу виборчої кампанії. Пручався, як міг: не моє. 

"Центр Разумкова" був незалежним, а тут треба стати прихильником кандидата. Укатали. Я зранку прийшов, зустрівся з Віктором Андрійовичем. Він каже:

 "Спасибі, що ти погодився, але ми тут за ніч подумали з Петром Олексійовичем (мається на увазі Порошенко, на той момент член команди Ющенка – ред.), до речі, і начальником штабу буде Зінченко. Ти будеш керувати інформаційно-аналітичним забезпеченням", – розповів Гриценко.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також кандидат у президенти зазначив, що Ющенко був абсолютно безвідповідальною людиною і, як приклад, розповів, як йому довелося писати за майбутнього голову держави передвиборчу програму, яку той скласти просто-напросто забув.

"Але те, що Ющенко не буде президентом, якого від нього чекали, я це побачив з перших днів. 4 липня, Співоче поле. Збирається 100 тисяч чоловік: "Ющенко – президент!". Я задав питання: "А пакет документів до ЦВК готовий?". А виявилося, що програми немає. Я за ніч писав програму "10 кроків назустріч людям". Програму Ющенка я вночі писав на комп'ютері в штабі. Він взяв її за основу, вніс легкі правки і прийняв. Виявилося, що він холостий – його за добу одружили. Виявилося, що Кетрін Клер, а не Катя Чумаченко. І це все за добу. До речі, Кучма не завадив. Дивно. Зараз би поставили "бригадки". Тобто, те, що там є момент безвідповідальності, я це побачив. Але була така впевненість, що це краще, ніж Янукович", – пояснює він.

Втім, на питання, чи не шкодує він за свій вибір, Гриценко відповів негативно, і додав, що доведись йому знову вибирати, він би знову став на бік команди Ющенка.

"Мені ставили запитання: "Чому ви розійшлися з Ющенком?". Я не розходився з ним. Я йшов по дорозі, так і йду. Він (Ющенко – ред.) пішов в сторону. Його почали цікавити інші історії. Газові, наприклад. Навколо нього з'явилося багато підприємців", – пояснив розбіжності Гриценко.