Колишній генпрокурор Святослав Піскун став радником голови ГПУ Ірини Венедіктової. Вілла у Франції та підробка штампів у паспорті не стали цьому на заваді.

Про повернення відомих прізвищ та ситуацію в прокуратурі України – йдеться у новому блозі “Чесна політика”.

В якій нормальній країні можливо, щоб прокурор усе життя працював на державній службі, жив на мізерну зарплату, а потім став власником розкішної вілли на Лазуровому узбережжі Франції.

Будинок Піскуна оформлений на компанію, яку придбано на його дружину Світлану Піскун та дочку Тетяну Іващенко у грудні 2011 року. Саме тут і жив Піскун, коли в часи Януковича втік з України.

Звісно, поява у колишнього генпрокурора будинку вартістю в декілька мільйонів євро автоматично ставить під сумнів його доброчесність. І той факт, що Піскуна за це ніхто не покарав, лише вкотре доводить наявність в Україні касти недоторканних.

Історія з будинком – це не єдиний “зашквар” Піскуна. Все вказує на те, що він підробив документи – проставив фальшиві штампи у свій закордонний паспорт про начебто перетин українського кордону.

Зокрема, в паспорті Піскуна стояли штампи про те, що 21 січня 2013 року він повернувся в Україну, жив тут майже рік та знову виїхав за межі держави 23 грудня 2013 року. І суд допустив його до виборів.

Це при тому, що у своїх чисельних виступах Піскун казав, що проживав за кордоном. Зокрема, 23 жовтня 2013 року, тобто коли Піскун, згідно зі штампами, мав бути на території України, вийшло його інтерв’ю на сайті “Ліга”, де він каже, що в цей момент перебуває у Франції.

“А тепер найцікавіше. Згідно з фальшивими штампами, в обох випадках Піскун фіктивно влітав та вилітав до України не через Київ, а через Дніпропетровськ”, – йдеться у статті.

“Для мене очевидно – і, сподіваюсь, для вас також – що Піскун підробив свої штампи в паспорті та не помітив, що вони суперечать вже раніше проставленим справжнім відміткам.

Далі, за поясненнями Піскуна, прилітаючи в аеропорт Дніпропетровська, він їхав на курорт Буковель – обидві точки начебто дислокації Піскуна – пов’язані з Ігорем Коломойським, – зазначається у публікації.

Поява Піскуна в прокуратурі може поставити хрест на чисельних розслідуваннях щодо Коломойського, які проводять правоохоронні органи, зокрема, НАБУ.

Адже Піскун зробив декілька послуг олігарху протягом своєї роботи в прокуратурі. В 2006 році він закрив справу проти Коломойського за замах на вбивство юриста Сергія Карпенка, а через декілька років Піскун виступав як свідок олігарха в лондонському суді за обленерго. Закриття справи, як кажуть злі язики, не могло коштувати менше 50 мільйонів доларів.