Все частіше з’являється інформація про масштабний наступ РФ в найближчі дні й тижні.

Водночас останні кілька тижнів були найкривавішими в і без того кривавій війні в Україні, обидві сторони зазнають важких втрат. Та потрібно бути готовим до того, що стане ще гірше.

Про це в статті для The Telegraph пише командир піхоти у відставці полковник Річард Кемп.

Він нагадав слова міністра оборони України Олексія Резнікова про те, що Росія мобілізувала понад 300 тисяч солдатів. Можливо навіть йдеться про півмільйона нових бійців.

І хоча Київ теж накопичує сили і постачає їх сучасною технікою, яку передав Захід, у російського диктатора Володимира Путіна більша перевага в чисельності військ, ніж на початку вторгнення в Україну рік тому, йдеться в статті.

“Попри постійні оптимістичні репортажі про те, що в Росії закінчуються артилерійські снаряди, запаси Путіна дуже великі. А його заводи працюють цілодобово, виробляючи ще більше”, – пише Кемп.

Окрім того, командир піхоти у відставці зазначає, що Москва виснажує сили оборони України на сході перед новою російською атакою. У бій кидають “витратні” війська, що “відповідає давньому російському стилю”. Водночас Кремль береже артилерійські снаряди і бронемашини, які теж дуже важливі для швидкого “бліцкригу”, який планує Путін.

“Досі на Заході був поширений наратив, що Україна перемагає у війні попри бомбардування її великих міст. Але реальність складніша. За останніми підрахунками, кожна зі сторін зазнала до 120 тисяч втрат. Це навряд чи ознака тріумфу для України. А попереду може бути ще гірше: правда в тому, що нещодавно обіцяна Україні техніка, зокрема, далекобійні ракети, танки та інші бронемашини, навряд чи будуть доставлені вчасно, щоб вплинути на цю битву, якщо Путін почне наступ згідно з графіком, про який говорить Київ”, – пише британський військовий.

Тож за його прогнозом, враховуючи великі ресурси та кількість людей, Москва зможе витримати вищий рівень втрат. Саме тому Росія зазвичай демонструє найкращий результат у затяжних війнах.

Інший тривожний момент полягає в тому, що, хоча російська армія показала жахливі результати, деякі українські повідомлення з фронту свідчать, що Росія вчиться на своїх помилках і проводить необхідні поліпшення хоча б на рівні бойової тактики і дисципліни.

“Ми повинні бути готові до значних російських завоювань в найближчі тижні. Нам потрібно бути реалістами щодо того, наскільки погано все може бути. Інакше шок може розбити рішучість Заходу”, – пише полковник Кемп.

За його словами, критично важливо, щоб Захід не лише продовжив військові поставки в Україну, а й збільшив їх та передавав зброю швидше.

“Якщо Путін завоює більше територій, то Києву доведеться контратакувати могутніше. Йому буде потрібно більше бронемашин, краща протиповітряна оборона, далекобійніші ракети і велика кількість артилерійських снарядів і боєприпасів”, – пояснює британський військовий.

Кемп додав, що альтернатива цьому – капітуляція України і НАТО.

Додамо: раніше полковник СБУ Роман Костенко заявлив, що окупаційні війська Росії почнуть свій наступ на Донбасі, однак можуть завдати відволікаючого удару на півночі чи півдні. У окупантів багато ресурсів та військової техніки, боєприпасів у них більше, ніж у ЗСУ. З кінця лютого ворог готуватиметься і чекатиме на погоду.