Очікуємо серію нових нападок олігарха Ріната Ахметова. Чому? Тому що вечір понеділка – з хорошими новинами. Міністерство економіки погодило проект наказу, згідно з яким олігархи будуть більше платити державі, повідомляє Сергій Лещенко у своєму Телеграм-каналі.

Отже, з 1 січня 2022 додатково підвищується залізничний тариф на перевезення по УЗ вантажів 1 класу на 9 відсотків. Всього за рахунок цього наказу очікується додаткове надходження живих коштів в УЗ від своїх олігархічних клієнтів на 2,3 мільярда гривень. Це еквівалент вартості майже 80 нових пасажирських вагонів.

Саме в 1 клас вантажів входить залізна руда, яка є джерелом султанських багатств Ахметова.

Щоб проект наказу був підписаний міністром інфраструктури Олександром Кубраковом, залишилося отримати третє узгодження від Державної регуляторної служби. Перше погодження Міністерства фінансів отримано раніше, і ось в понеділок – друге погодження Міністерства економіки.

Незважаючи на байки про лояльність до Ахметова, нинішня команда Міністерства інфраструктури проводить політику істотного обмеження інтересів олігарха на УЗ. Так, вже з 17 серпня діє попередній наказ про деолігархізацію вантажних перевезень, де сумарний результат до кінця 2022 складе плюс 12 млрд гривень.

І вперше в історії УЗ тариф на перевезення залізної руди, яка є ключовою товарної позиції для олігархів, став вище собівартості, тобто руда не перевозиться на шкоду УЗ.

Олігарх Ринат Ахметов намагався зупинити цей наказ в ОАСК, але суд повернув позов без розгляду. Радий, що саме за моїм наполяганням в січні 2021 була видана інструкція наглядової ради правлінню почати підвищення вантажних тарифів.

Ще одне рішення нинішньої команди УЗ розлютило олігархів. Йдеться про закупівлю річного обсягу потреби електроенергії у державній компанії Енергоатом за низькою ціною. Це означає, що обсяг дешевої електроенергії не зможуть купити трейдери Ахметова і Коломойського. А також що вони не зможуть дорого продати її на УЗ. Додаткова економія для УЗ становить 4 млрд гривень.

А тим часом Ренат Ахметов відверто натравлює окремих політиків, які з’являються у нього на телеканалі проти влади Володимира Олександровича.

На телебаченні можна прослідкувати цілий «інформаційно-політичний пул Ахметова». Це політики, які з’являються на каналі олігарха «Україна 24», повідомляє Громадське.

В Україні на популярність політсил все ще впливає популярність їхніх лідерів та лідерок, на яку суттєво впливає телебачення. І зростають рейтинги саме тих політиків, які мають свої телеканали або з’являються на каналі Ахметова.

Про це в ефірі Громадського радіо сказав керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Зараз вибирають за лідером партії. Бачать Володимира Гройсмана, Олега Ляшка, Ігоря Смешка? Їхні партії й вибирають. Дуже просте пояснення того, чому підросли рейтинги цих політсил. (Але підросли не сильно, в межах соціологічної похибки). Усі вони присутні на телеканалах Ріната Ахметова.

«Каналів Медведчука» вже немає, але є канал «Наш», завдяки йому підросли рейтинги Євгенія Мураєва. Значна частина глядачів та глядачок, які були на «каналах Медведчука», перейшли на «Україна 24» або «Наш», — каже Фесенко.

Політолог звертає увагу на те, що в Україні все ще існує феномен «партійних» телеканалів, які дуже сильно працюють на рейтинги окремих політичних сил.

«На Порошенка працює «Прямий», на Мураєва — «Наш». А «Україна 24» на багатьох одразу. Певною мірою навіть на «Батьківщину». Вплив телебачення суттєвий. Рейтинги «ОПЗЖ» помітно впали після закриття «каналів Медведчука». — вважає політолог.