Бойова обстановка на Бахмутському напрямку дуже напружена.

На цій ділянці фронту ведуть бої досить досвідчені російські бійці, які відрізняються високою підготовкою. Вони мають вражаюче спорядження та велику кількість FPV-дронів, які використовують з великою ефективністю. Таким чином, ворога точно не варто недооцінювати. Про це повідомив сержант ЗСУ та представник міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Михайло Макарук у ефірі українському каналу. Він зауважив, що російські військові значно переважають за кількістю безпілотників порівняно з українськими силами. Щодо міста Часів Яр, розташованого неподалік від Бахмута, то його росіяни закидують авіабомбами та зрівнюють із землею.

Ворог повторює тактику, яку використав в Авдіївці, та намагається знищувати населені пункти КАБами. Він використовує їх дедалі частіше, а найбільшою проблемою є те, що авіаційним бомбам ніяк не можна протидіяти. Протиповітряної оборони не вистачає, а глобальної підтримки з повітря – немає.

Регулярно працює їхня артилерія великих калібрів, міномети, FPV-дрони, авіація. Росіяни активно пруть вперед, – розповів Михайло Макарук.

Україна за 7 днів знищила 7 ворожих літаків, але, на жаль, окупанти ще мають достатньо ресурсів, аби збирати й модернізовувати свої повітряні судна. Російські заводи активно працюють, деякі з них перепрофілювалися, відкрились нові, які тепер виробляють безпілотники.

«Я всім побратимам хочу нагадати бути обережними з російськими БпЛА. Окупанти закладають вибухівку у свої «Орлани» для того, щоб вони могли самоліквідуватися. Також встановлюють датчики, за якими відстежують, куди їх переносять, щоб потім відпрацювати по цьому місцю артилерією чи навіть ракетами», – наголосив сержант ЗСУ.

Спочатку окупанти мають намір захопити хребет перед Часовим Яром, що представляє собою повноцінний Донецький кряж. Подальший їхній план передбачає вихід у напрямку Костянтинівки, яка є однією з найбільших агломерацій. Важливо відзначити, що місто Часів Яр є високою панівною точкою, з якої можна спостерігати за великою частиною території.

Це стратегічне місто, яке розташоване на висоті. Часів Яр оточений різними перехрестями Донецького кряжу. Саме звідти колись йшла дорога на Бахмут. Зараз бої тривають біля навколишніх сіл. Росіяни поступово зрівнюють їх із землею, – наголосив Макарук.

Тож окупанти намагаються позиційно атакувати та виконати політичне завдання – вийти на кордони Донецької та Луганської областей.

Після виходу ЗСУ з Авдіївки ворог, ймовірно, розосередить свої зусилля на різних напрямках. Українські військові вже зводять укріплення, але російські загарбники використовують різноманітну тактику, щоб не дати нашим бійцям можливості це зробити.

У них величезний запас артилерії, снарядів, вони можуть випускати їх скільки завгодно. Щодо того, чи стало росіян більше, то ніби все так само. Але варто розуміти, що після Авдіївки наступ продовжується, – підкреслив Михайло Макарук.

Зазначимо, ворог зосередився на просуванні біля Часового Яру та Кліщіївки. Саме там зараз найінтенсивніші бої. Росіяни атакують з флангів, підтягують свої резерви та постійно обстрілюють позиції Збройних Сил України. Окупанти хочуть відновити втрачене положення та знову захопити залізницю у Кліщіївці.

Додамо, наразі відомо, що на Бахмутському напрямку окупанти хочуть відбити позиції, які втратили у 2023 році. Тому штурмові дії продовжуються майже цілодобово. Росіяни не шкодують засобів та особового складу. Наприклад, вони можуть підіймати в небо свої безпілотники в черговому режимі. Тобто ворог не має конкретної цілі, а просто запускає БпЛА для розвідки.