Канал Ахметова знову хотів вивести іноземного посла (на цей раз США) на критику Зеленського за «подавлення свободи слова», але знову щось пішло не так, розповідає на своїй сторінці в Фейсбук Євгеній Прокопишин.

УКРАЇНА24: – «Сьогодні в Україні додалися й інші проблеми – наступ на свободу слова. Що ви думаєте про це? Чи можна сказати, що старі часи проблем зі свободою слова знову настали?»

КРІСТІНА КВІН: – «США вважають свободу слова та вільну пресу абсолютною основою демократії. Журналісти мають представляти речі справедливо та неупереджено, тому для обох сторін важлива свобода преси та можливість преси сказати те, що вони вважають правильним»

УКРАЇНА24: – «Яка ситуація в нас зараз з цим, як ви вважаєте?»

КРІСТІНА КВІН: – «В Україні дуже вільна преса. Бо я бачу різноманітні критичні зауваження на адресу різних людей, зокрема влади, і в цьому я вбачаю ознаку здорової преси. Тож ми продовжимо підтримувати свободу преси тут, в Україні».

Водночас Телеграм-канал Вертикаль пише, що скандал, який триває вже 15 місяців, здавалося б – настав час закінчувати.

Але навіть після публікації Bellingcat, де не виявилося жодної «зради», у Шустера отримали “відмашку” від Ахметова піднімати скандал із “вагнерівцями”. Дещо схоже на спробу зробити реанімацію серця вже мертвому трупу. Чи є сенс брати участь у програмі Зеленському та Єрмаку? Нам здається, що було б правильно ігнорувати, адже вони не раз коментували скандал. І нічого нового у розслідуванні немає. Прийшовши до Шустера, влада покаже свою слабкість і буде втягнута в гру олігарха.

Якщо зупинитися і задуматись, то можна побачити, що “вагнергейт” надто боляче б’є  по національній безпеці України, а наслідки ми ще довго «розгрібатимемо».

Люди, які вивалюють у відкритий доступ документи про роботу нашої розвідки, не думають про те, що ставлять під удар агентуру на окупованих територіях Донбасу та Криму, та й на прикордонних територіях РФ. Де відсутність гарантій зливу та продажу інформації?

Так звана «опозиція» постійно вивалює в публічний простір дані, які хоч і не викликають великого резонансу, але можуть буквально коштувати життя наших захисників.

Найяскравіший приклад – відео про перше бойове застосування «Байракторів» ЗСУ на Сході України «злили»  «опозиційні» до влади та/або лояльні до «Євросолідарності» джерела. Суспільство отримало перемогу, а ось вони – зміцнили авторитет, необхідний для сіяння «зради».

Тут явно був витік інформації, адже ЗСУ офіційно виклали дані про застосування «Байрактарів» лише через 2 години після появи перших відео. І тут “розсинхрон” – не випадковий.

Або ж – напередодні Дня захисників України, 14 жовтня цього року, нардеп від ЄС Забродський першим «злив» інформацію, що корабель ВМСУ «Балта» отримав пошкодження біля острова Зміїний. Окрім «хайпу», росіяни отримали «підказку», що великих кораблів для висадки на Зміїний краще не використовувати.

І таких прикладів – безліч.

У нас є одразу два Центри боротьби з дезінформацією, підпорядковані різним відомствам, значить – влада України має достатньо «потужностей», щоб агрегувати всі випадки «зливу» інформації з нацбезпеки від «опозиції», і з отриманим матеріалом – виходити в публічний простір .

«Опозиція» має відповідати за заподіяну державі шкоду. У влади має бути свій «контр-вагнергейт». На чолі цього процесу, звичайно, потрібно поставити напрямну «голову, що говорить». Тільки з мізками, а не пустоголового балакуна.