Весь світ в очікуванні Саміту миру, який планують провести вже в червні. З тремором на цей захід чекає Росія та її союзник Китай, адже в якісь мірі вони розуміють, що можуть зазнати дипломатичної поразки.

Таку думку висловив політичний аналітик, публіцист Віталій Портников на своєму ютуб-каналі.

«Якщо збираються лідери країн Заходу та лідери країн глобального Півдня, приймають документ, і цей документ заснований на засадах українського підходу — це російська і китайська поразка.», — розповідає Віталій Портников.

Політичний аналітик додає, що РФ бореться за те, щоб в Швейцарії ухвалили декларативний документ, який не буде містити в собі конкрестних формул, а буде прийнятий на загальних побажаннях. Проте всі старання Путіна можуть піти прахом, і це справді може стати переломним моментом.

«Якщо на саміті збереться чимало лідерів країн-созників, то це буде шалена підтримка в бік України. Таким чином солідарність та різні документи дадуть нашій країні шанс шукати шляхи припинення вогню.», — підкреслює Віталій Портников.

Нагадаємо, як розповідав Володимир Зеленський, то на Саміті миру Україна хоче отримати комюніке. Хоче отримати енергетичну безпеку, включаючи ядерну, адже тут всі зацікавлені, і це може дати Україні можливість спрогнозувати іншу зиму. Україна прагне отримати вільне судноплавство. Будь-які вантажі українським морем без ризику. Це і безпека людей в Одесі, і загалом на півдні. Тому що росіяни б’ють по портах — це і інфраструктура, і море, і економіка. І ще зробити серйозний крок щодо поштовху до обміну полоненими. У гуманітарному аспекті обмін полонених — це подвійне питання, як і з енергетикою.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі курорті Бурґеншток, поблизу міста Люцерн у Швейцарії.