У цьому році Олімпіаду, яка відбудеться з 26 липня по 11 серпня, господарює Франція. Президент Макрон висловив пропозицію оголосити про припинення вогню у війні в Україні на час проведення заходу. Нарешті Володимир Зеленський та Володимир Путін прокоментували цю пропозицію Емануеля Макрона. Що цікаво, обидві сторони визнали таку ідею цілком слушною, проте Путін висловив обурення через обмеження для російських спортсменів, а Зеленський вважає олімпійське перемир’я «неживою історією».

Під час пресконференції Володимир Путін заявив, що у ході переговорів з китайським лідером він обговорив ініціативу Макрона щодо «олімпійського перемир’я». Путін визнав цю ідею дуже правильною, але одразу ж відкинув її.

Очільник Кремля відзначив, що принципи «олімпізму» звучать гарно, але мало хто їх дійсно дотримується, окрім Давньої Греції. Також Путін знову звинуватив західних чиновників у «політизації» спорту, наголошуючи, що це порушує олімпійські принципи.

Він відкрито не схвалив рішення заборонити російським спортсменам виступати на Олімпіаді під національним прапором та гімном. За словами Путіна, це, на його думку, порушує принципи справедливості. Глава Кремля також зазначив, що Захід неодноразово порушував олімпійські правила, водночас очікуючи, що Росія буде дотримуватися правил.

Слід зазначити, що в даний момент Росії не потрібна пауза у війні, оскільки окупанти почали наступ на Харківщині. Путін цинічно зауважив, що наразі у нього немає планів захоплювати Харків, і дії окупантів, ймовірно, є відповіддю на «обстріли» Бєлгорода. їхня мета — створити «санітарну зону» в регіоні.

Володимир Зеленський висловив сумнів у необхідності тимчасового зупинення бойових дій із РФ. У своєму коментарі для журналістів президент зазначив, що Україна вже мала досвід укладення «перемир’я» з Росією, але він не приніс очікуваних результатів. Також президент підкреслив ризик того, що окупанти можуть використати тишу і розпочати наступ.