Денис Шмигаль – прем’єр-міністр України зустрівся з Папою Римським Франциском. На зустрічі зі святим Папою, Шмигаль закликав Ватикан долучитися до реалізації української формули миру.

“У Ватикані зустрівся з Його Святістю, Папою Франциском. Розповів, як українці щодня вимушені боротися за свої життя у війні, яку розв’язала Росія. Ми цінуємо зусилля Святого Престолу, спрямовані на завершення війни, і вважаємо, що найкращий шлях до миру — це формула президента України Володимира Зеленського. Сподіваємось, Ватикан долучиться до її реалізації, зокрема до процесу повернення полонених і депортованих, відновлення справедливості та фіксації закінчення війни”, – зазначив очільник уряду повідомив у Telegram.

За словами прем’єр-міністра , він передав Папі Франциску фотоальбом про злочини Росії у Бучі, Бородянці й інших містах України.

“Цей альбом наочно демонструє ненависть і жорстокість агресора, які він приніс на українські землі. Подякував Його Святості за гуманітарну допомогу, а також за лікування у ватиканському госпіталі українських дітей, які постраждали від російської агресії. Запросив Папу Франциска в Україну. Будемо раді вітати понтифіка в ці нелегкі часи. Розраховуємо, що Святий Престол використає свій вплив, аби повернути мир на всі наші землі”, – заявив прем’єр.

Під час зустрічі Папа Римський Франциск та Шмигаль обговорили питання, пов’язані з війною, яку розв’язала Росія в Україні, зокрема, гуманітарний аспект та зусилля для відновлення миру, а також діяльність церкви у країні, повідомляє пресслужба Святого Престолу.

Зазначимо, що питання щодо візиту Папи Римського в Україну після повномасштабного вторгнення піднімалося неодноразово. Втім, у березні в інтерв’ю аргентинській La Nacion він заявив, що готовий відвідати Україну, але лише за умови, що він також зможе поїхати в Росію. “Я поїду або в обидва місця, або в жодне з них”, – сказав тоді понтифік.