Бійці Національної гвардії України утримали життєво важливі логістичні шляхи на заході Бахмута.

Про це на брифінгу в Military Media Center сказав заступник директора департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України полковник Микола Уршалович.

Він зазначив, що на Бахмутському напрямку силами 4 бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Михальчука забезпечено утримання життєво важливих логістичних шляхів на західній околиці міста та завдано нищівних втрат ворожим штурмовим підрозділам.

Уршалович повідомив, що ворог, маючи чисельну перевагу та не рахуючись з втратами, “намагається просуватись по тілам своїх загиблих”. При цьому додав, що якщо їм це вдається, то за кремлівською логікою окупанти оцінюють це як “суттєвий успіх”.

Микола Уршалович повідомив, що підрозділи спеціального призначення Нацгвардії завдавали окупантам втрати у живій силі і техніці в районах населених пунктів Мар’їнка, Спартак, Піски.

Підкреслимо, сьогодні, 27 квітня, військовослужбовець п’ятого окремого штурмового полку Збройних сил України Юрій Сиротюк в ефірі телемарафону сказав, що росіяни продовжують атаки в Бахмуті, вони вже істотно виснажені, але ще мають величезну кількість боєприпасів.

“Росія, на жаль, знищує все живе, використовуючи засоби, які в них є – артилерію, авіацію, ідуть постійні атаки. Зокрема, останніми днями росіяни дуже активно атакують на півночі, намагалися перерізати дорогу з Хромового, вийти на цю дорогу. Відповідно кожна піхотна атака Росії супроводжується артилерійським обстрілом, тому, звичайно, дуже важко українським піхотинцям, які перебувають на відкритій місцевості і зупиняють цю навалу за навалою”, – сказав Сиротюк.

При цьому, за його словами, дороги в Бахмуті контролюються, а на південному напрямку контролюється взагалі все місто.

“Тобто будь-які спроби, які раніше були, вийти і перерізати дорогу на Костянтинівку, нічим не завершилися, там атаки ворога захлинулися. І дуже багато фейків, що ворог десь просувається. Тривають інерційні атаки ворога в місті, ворог вже істотно виснажений, але, на жаль, і далі має величезну кількість боєприпасів, тому цим вогняним валом – “сирійською тактикою” – і далі продовжує знищувати місто”, – додав військовий.

Варто підкреслити, командир підрозділу розвідників Terra у складі тактичної групи АЗОВ Микола Волохов повідомив, що російським окупаційним військам в Бахмуті все складніше вести піхотні бої проти Сил оборони

Про це він повідомив в етері одного із телеканалів.

“Хромове та Кліщіївка тримаються. На деяких з цих напрямків наші Сили оборони проводять контрнаступальні операції. Тим самим наші підрозділи руйнують плацдарм для наступальних дій противника. Що стосується використання окупантами техніки, то ми повністю контролюємо ситуацію та бачимо всі їхні рухи”, – розповів Волохов.

Командир підрозділу розвідників Terra зауважив, що техніка окупантів неефективна у боях за Бахмут

“Погода починає покращуватись. Противника стало краще видно. Тепер ми бачимо набагато далі та більше, ніж три тижні тому. Техніку їхню ми бачимо теж і працюємо по ній. На ближні ж рубежі вони не підходять вже давно, оскільки немає ефективності. Вони спробували технікою продавити нашу оборону, але безрезультатно. Тому бої в Бахмуті здебільшого піхотні. Однак і з піхотними боями для окупантів настають проблеми. Якщо раніше вагнерівці славились своєю агресивною піхотою, то зараз 3 штурмова бригада показує, що може їх чудово знищувати”, – додав він.