На спільному брифінгу з прем’єр-міністром Люксембургу, Генсек НАТО Єнс Столтенберг розповів про кількість переданої Україні бронетехніки та танків у рамках формату “Рамштайн”.

“Загалом через контактну групу на чолі зі США союзники НАТО і партнери надали Україні безпрецедентну допомогу. Понад 98% бойових машин, обіцяних Україні, вже доставлені. Це означає понад 1550 одиниць бронетехніки, 230 танків та іншого обладнання, включно з великою кількістю боєприпасів”, – повідомив Столтенберг. 

В цілому, за його словами, понад 9 нових українських бронетанкових бригад пройшли навчання та отримали спорядження завдяки підтримці партнерів. 

“Це надасть Україні сильну позицію для подальшого відвоювання окупованих територій”, – підкреслив Столтенберг.

Союзники НАТО та партнери надають України військову допомогу з перших днів війни, поступово руйнуючи власні табу. Зокрема, Україна отримала танки, хоч спочатку в Європі та США були проти. 20 квітня в Україну приїжджав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. На прес-конференції він заявив, що союзники продовжать надавати Україні істотну військову підтримку, щоб допомогти їй здобути перемогу у війні.

Столтенберг також очікує, що на літньому саміті НАТО у Вільнюсі, в присутності президента Зеленського, буде узгоджений комплексний пакет допомоги з ще більшою підтримкою.
Згодом президент Володимир Зеленський анонсував міжнародні події, результатом яких стануть додаткові поставки зброї в Україну. Очікується, що після накопичення певної кількості неохідного озброєння ЗСУ підуть у великий контрнаступ.

Нагадаємо, раніше генерал Крістофер Каволі, головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, висловив переконання, що Україна отримає техніку для контрнаступу вчасно, як це було обіцяно, під час своєї виступу на слуханнях Комітету Палати представників Конгресу США зі збройних сил.

“Ми сіли разом з українськими колегами, порахували кількість обладнання, яке вони потребують для цього наступу і ми зібрали це від наших союзників, які були дуже щедрими, особливо у питанні танків і броньованих бойових машин. І ми поставили все це в Україну, ми доставили вже більше 98 відсотків бойових машин, вони вже там” – сказав Каволі, відповідаючи на питання, чи зможе Україна вчасно отримати техніку для контранступу.

“Я твердо впевнений, що ми доставили необхідне їм обладнання, і ми продовжимо постачання, щоб підтримати їхню діяльність” – додав Каволі.

За його словами, досі матеріальна підтримка і навчання, які були надані Україні понад 50 міжнародними донорами,була величезною і визначальною для того, щоб українські військові досягли успіху.

“Протягом зими наша коаліція дозволила ЗСУ генерувати можливості, необхідні для захисту і відвоювання частин суверенної території України” – сказав генерал.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, на слуханнях Комітету Палати представників Конгресу США зі збройних сил, висловив думку, що українські військові ефективно використовують надану допомогу.

Як повідомлялося, головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі підтримує надання Україні найбільш сучасної західної зброї включно з винищувачами F-16 та ракет великого радіусу дії для наближення її перемоги у війні з Росією.