Як розповів речник 26 артилерійської бригади Сухопутних військ ЗСУ Олег Калашніков, Росія перекинула резерви на Бахмутський напрямок, щоб зупинити просування українських сил. Ворог стягує на Бахмутський напрямок приватні військові компанії.

Під Бахмут окупанти перекинули приватні військові компанії, що пов’язані з російським “Газпромом”, зокрема, “Факел” і “Потік”.

За його словами, росіяни почали перекидати резерви на Бахмутський напрямок, коли зрозуміли, що на північному і південному флангах українські бійці почали “відтискувати висоти”.

Відомо, що ватажок вагнерівців Євгеній Пригожин вивів своїх найманців з-під Бахмута. Через це Росії, як каже Калашніков, довелося вже навіть кидати свої елітні підрозділи і контрактників.

Ми спостерігаємо тут і різні ПВК “Газпрому”, зокрема, “Факел”, “Потік”. Чотири батальйони їхніх ПВК на сьогодні тут задіяно,– повідомив Калашніков.

Зазначимо, що заступниця міністра оборони Ганна Маляр зранку 3 липня повідомила, що на Бахмутському напрямку в останні два дні ворог перекинув два полки десантно-штурмових військ.

Олег Калашніков розповів, що на Бахмутському напрямку продовжується активна оборона українських сил. За його словами, наші війська поступово просуваються вперед, і супротивник намагається стримувати їх як на південному, так і на північному флангах.

Він розповів, що поблизу Бахмута спостерігається зменшення кількості ворожих артилерійських систем. Натомість окупанти частіше використовують танки.

“Нам вдається їх нищити, також вони виходять з ладу через знос. Вони зараз залучають замість артилерії танки. Артилерії все менше і менше, хоча достатньо на даний час, і вони продовжують вести дуже сильний вогонь по наших позиціях”, – резюмував Калашніков.

Другий місяць як українські захисники активізували контратаки по флангах біля Бахмута, розгорнувши тим самим процес поступального витіснення російських окупантів з під міста, а через деякий час по тому і з самого міста.

Як стверджує військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, дані дії призвели до наступних результатів.

“Бахмут не тільки не втратив, але і по-новому став виконувати роль пастки для ресурсу РОВ. Адже якщо раніше окупанти направляли на Бахмут колосальний ресурс для захоплення, жертвуючи іншими напрямками і плацдармами, то тепер вони змушені направляти ресурс для оборони, знову-таки, жертвуючи… Ефект Бахмута продовжує свій вплив, але вже тоді, коли ресурс російському командуванню критично потрібен на півдні, але саме звідти його намагаються стягувати, для посилення угруповання в місті і біля нього, послаблюючи Південь”, – написав він.

За словами експерта, пастка продовжує успішно функціонувати.

“Крім того, окупанти втратили контроль практично над усіма пануючими вершинами, за винятком кількох в районі Кліщіївки, а так само позбавляються ініціативи і контролю самого міста, процес чого був розпочатий в червні. Таким чином, з травня СОУ планомірно і неспішно, розширили зону контролю по флангах, вже охоплюючи ключові села, які вже точно в лоб ніхто не буде штурмувати, а так само планомірно виходячи на логістику, яка і буде перерізана в найближчій перспективі. Що найважливіше, у СОУ зараз є можливість не тільки тиснути на південь і північ від міста, але і в самому місті. Тобто, російське командування до кінця не розуміє, який напрямок удару є пріоритетним. А тут ще й почалася минулого тижня розвідка боєм, переросла в щось більше”, – зазначив Коваленко.

Він стверджує, що активізація СОУ в напрямку Яковлівки та Краснополівки виявилася для окупантів неприємним сюрпризом.

“Хоча, логічно, якщо проламуються фланги, чому б не прикрити кришку труни з півночі. Особливо з перспективою виходу на Соледар і, в теорії, перерізання 1302. Таким чином, на другий місяць контратакуючих дій СОУ в районі Бахмута, цілком явно вимальовується суїцидально-патове становище РОВ в цьому секторі, але замість того, щоб збирати манатки і бігти, вони стягують резерви. Так, це уповільнює рух, але не зупиняє його”, – додав експерт.